Jdi na obsah Jdi na menu

                                                                                               

 

 

        Pokud potřebujete právní pomoc,tak prosím,zde je odkaz na právní pohotovost,snad vám to někomu pomůže.♪♪cink

 

           http://www.pravnik-nonstop.cz/pravnik-pravni_pohotovost.html

 

                 Základní nároky                         

Člověk,ať už po mozkové příhodě,či jinak handicapovaný, má nárok kromě neschopenky, musím u ní začít, na ČÁSTEČNÝ, či PLNÝ INVALIDNÍ důchod.

Na neschopenku lze marodit nejdéle rok,pokud se zdravotní stav nezlepší natolik,že by se postižený mohl vrátit do práce.Obvodní lékař tři měsíce před ukončením roku požádá posudkového lékaře o důchod tím,že vypíše žádost o invalidní důchod.

Tuto žádost předá na Posudkovou komisi a většinou do tří měsíců rozhodnou.

Nemohu zde samozřejmě konkretizovat, protože onemocnění jsou různá a neustále se mění vyhlášky.Pokud onemocní soukromník, musí se zajít na sociální a důchodový odbor.V první řadě se PŘERUŠÍ ŽIVNOST na 2 roky, poté opět na 2 roky.Když to zdravotní stav dovolí,buď se pokračuje v živnosti, nebo se živnost zruší.

Můj muž onemocněl 23.1.2000 a i za 23dní jsem musela podat daňové přiznání.I kdyby to byl byť jeden jediný den, pak se musí daňové přiznání podat.

Absolutně jsem těmto věcem nerozuměla, musela jsem zajít na finanční úřad a měla jsem opravdu velké štěstí, že to se mnou vyplnili.Velmi ráda sem píši tuto informaci, že na Praze 5 byli doslova úúžasní na finančním úřadě.Také manželova matka mi v tomto pomohla, proto jsem se v mé rubrice "poděkování" o tom zmínila.Je také dobré zajít na zdravotní pojišťovnu a onemocnění nahlásit.

 

              Obrázky - Komické animace : 2


Nemocný člověk má nárok:      ♥ ♫♀♪♥

1/  na průkazku ZTP-či ZTP/P , manžel/ka má nárok na průkazku ZMOCNITELE, která se vyřizuje na příslušné poště/ na vyzvedání doporučených dopisů, vyzvedávání peněz na složenku atd.Nesmí to být ale do VLASTNÍCH RUKOU, tady to pak neplatí.

2/  u obvodního doktora se požádá o PŘÍSPĚVEK na částečnou, či plnou BEZMOCNOST

3/  na sociálním úřadě pak je to PŘÍSPĚVEK NA PŘESTAVBU BYTU /do tří let se musela přestavba dokončit

4/  PŘÍSPĚVEK na koupi AUTA.Tady velmi doporučuji a apeluji- své auto POJISTIT PROTI KRÁDEŽI,neboť, kdyby vám auto ukradli, budete muset příspěvek na auto /asi 70-100 tisíc,i když nyní už je to daleko méně asi/ vrátit sociálnímu odboru! Nebudete mít ani auto, ani peníze! Není to žádná legrace.Pokud již někdo má tuto zkušenost, pak se DOPORUČUJI  ODVOLAT proti rozhodnutí zaplatit  a požádat, aby vám ODPUSTILI VRÁCENÍ finanční částky.

5/ PŘÍSPĚVEK NA BENZÍN - změna od 1.1.2012 viz doleji

6/ na dopravním oddělení se vyřídí ŽÁDOST o  MÍSTO PŘED DOMEM a ZNAKY NA AUTO

7/ Máte nárok na REHABILITAČNÍ SESTRU DOMŮ,dle zdravotního stavu, dnes se už zřejmě bude za to platit, jak píši, jsou každou chvíli jiné podmínky

8/Nárok na lázně býval po mozkové příhodě do dvou let na DVOJE.Poukaz se vyřizuje  přes obvodního lékaře a specialista,kardiolog-internista-neurolog,ortoped, pak dává potvrzení o schopnosti pacienta.

9/ REHABILITAČNÍ KLINIKY A ÚSTAVY: Chotěboř, tam byl manžel vůbec poprvé, Prosek (tady ovšem manžel nebyl,i když jsem příjem měla vyřízený), Malvazinky, Slapy atd. Nárok je prozatím na převoz sanitním vozem ZDARMA.

10/ LOGOPEDIE-pro těžce postižené chodí i domů, velmi důležité pro vyjadřování a kontaktu s lidmi vůbec

11/ pokud pacient nezvedne nohu,má potíže s chůzí, potom doporučuji PERONEÁLNÍ PÁSKU,poukaz na ní napíše obvodní lékař ,ale neurolog musí dát doporučení.PRO POJIŠŤOVNU /nesmírně důležitá věc/

 

Jen pro informaci: nechala jsem před domem postavit zábradlí, aby se manžel mohl po schodech přidržovat.Na to není žádný nárok, to je pouze "o lidech", a já měla štěstí na vstřícnost.

12/ Pokud je průkazka ZTP/P, pak je zatím ještě nárok na bezplatný telefon, kdy se hradí POUZE hovory

13/  díky této průkazce  ZTP/P má postižený nárok na MHD ZDARMA pro sebe i pro doprovod,alespoň po Praze........dáále ....

na slevu na vlak a autobus pro sebe, doprovod má cestu vlakem a busem ZDARMA!

14/ Sociální odbor částečně hradí  zakoupení BEZDRÁTOVÉHO TELEFONU, bývalo to 80% ceny.

15/ Sociální odbor přispívá držitelům průkazky ZTP/P  na zakoupení rotopedu,polohovací postele atd.

16/ Nezapomenout na to, jako mně se to stalo, že máte zrušit

i konto, které jako soukromník musel  mít zavedenééé.

17/  Nárok je i na koupi vozíčku pro tělesně postiženého.Radím ptejte se jak na sociálním oddělení, tak i na zdravotní pojišťovně: rozdíl je někdy v přístupu o zaplacení.Sociálka může hradit 50%, ale pojišťovna vám věc může hradit v plné výši.

Pokud nevíte na co má váš příbuzný, či známý nárok, nechte si poradit svou pracovnicí na sociálním odboru.Tam vám řeknou na co všechno máte nárok.Nebojte se ptát, protože nikdo vám nic neřekne sám od sebe a na to vemte jed,že hovořím pravdu,jako že se ♥PRALINKA♥ jmenuju!

 

Opakuji raději ještě jednou:

 

Rozhodně všem doporučuji na sociálním odboru ptát,ptáát a zase ptáááát, na co konkrétně vy,či vaši známí a blízcí mají nárok.Protože,jenžto a jelikožžž jen tak dostaneme všechny momentálně platné a dostupné informace o nárocích pro vaše-naše- rodinné příslušníky.

Všechno se mění,známe to všichni, takže: kde se co konkrétně vyřizuje,na kterém odboru,to vám poradí na sociálním oddělení pro tělesně postižené a nebo váš obvodní lékař.

                                   *

Chtěla bych připomenout těm, kteří pobírají finanční příspěvek na bezmocnost, aby nezapomněli na sociálce v případě, že budou nuceni pobýt v nemocnici, tuto informaci nahlásit.Musí se nahlásit písemně,protože pokud je dotyčný  více jak kalendářní měsíc v nemocnici, musí se příspěvek vrátit!!!

Ukááázka,jak se nerehabilituje spráávně!hihihi Obrázky na Lide.cz
Nejlepší obrázky pro Komické animace

                                                                     *

Nahlásit se ale musí i krátkodobý pobyt,spolu s ukončením hospitalizace.

 ♫♫                       ♪♪                           ♫♫                          ♪♪                          ♫♫                     ♪!♪

Příloha č. 4
Rehabilitační a kompenzační pomůcky pro těžce zdravotně postižené občany ze sociálního oddělení

Název pomůcky (Nejvyšší výše příspěvku z ceny) 

 Zjištěno na netu


I. Rehabilitační a kompenzační pomůcky pro tělesně postižené občany

   1. Polohovací zařízení do postele (100%)
   2. Obracecí postel (50%)
   3. Vodní zvedák do vany (50%)
   4. vypuštěno
   5. Přenosný WC (100%)
   6. Psací stroj se speciální klávesnicí (50%)
   7. Motorový vozík pro invalidy (50%)
   8. Židle na elektrický pohon (50%)
   9. Přenosná rampa (pro vozíčkáře) (100%)
  10. Zvedací zařízení vozíku na střechu automobilu (100%)

 

11. Zařízení pro přesun vozíčkáře do automobilu (100%)
  12. Individuální úpravy automobilu (100%)
  13. vypuštěno
  14. Dvoukolo (50%)
  15. Šikmá schodišťová plošina (100%)
  16. Signalizační pomůcka SYM-BLIK (80%)
  17. Koupací lůžko (50%)
  18. Nájezdové lyžiny pro vozíčkáře (100%)
 internetové stránky: 

http://www.vseprozdravi.com/?p=productsMore&iProduct=802

http://portal.mpsv.cz/forms/

http://www.mpsv.cz/cs/8#dsp

Jako zatím poslední manželovu pomůcku jsem vyřídila ZVEDÁK DO VANY,přes zdravotní pojišťovnu.On se dá vyřídit i přes sociální odbor,ale ten hradí jen část, asík 50%!

U obdvodní doktorky jsem si vyzvedla POUKAZ na zdravotní pomůcku a ŽÁDANKU na ZVÝŠENÍ ÚHRADY.S těmito DVĚMA vyplněnými tiskopisy se zajde ke specialistovi, buď je to  neurolog,ortoped,či rehabilitační lékař, který doplní o své vyjádření a takto připravené dokumenty se podají na zdravotní pojišťovně u revizního lékaře.Zdravotní pojišťovna tento zvedák PLNĚ HRADÍ!Je to úúžasná věc pro manžela, který se může už koupat,jupííí♪♪♪ a nemusí mít strach,že se nedostane z vany ven.Rozhodně musím manželovi stále asistovat,umýt zádíčka,podpaždí,ostříhat nehty na rukou,na nohou ,pomoct při odchodu z koupelny,aby neuklouzl,atd.

Stejně si toto pochvaluji i já, protože bych manžela z vany nedostala. Je to žůůžovka a doporučuji všem, kteří se starají o své blízké, či dalekéééé,aby si tento ZÁÁZRAK také opatřili.

Ještě jedna důležitá  poznámkana tento zvedák se dá přidělat „otáčecí sedadlo“, takže nezapomeňte doktorovi říct i tuto problematiku, která je řešitelná.

Příspěvek o zvedáku mám též v rubrice "rady a porady..."Raději 2x, než ani jednou.

  I  tady doplňuji o získané "uniformace". Zdravotní potřeby  nám s DODAVATELSKOU firmou připravili smlouvu na "ZÁPŮJČKU". Smlouvu jsem podepsala.

Zvedák bude náš po celou dobu potřeby.Pokud zvedák nebude již třeba, firma si pro něj přijede a nabídne jej dalšímu potřebnému pacientovi.A s tím nemohu nic jiného, než  SOUHLASIT.cink♥♫♥

Jediné,co mi vadí je,když se vybije baterie ve zvedáku,že musím absolvovat nesmyslný kolotoč s tiskopisem na "opravu" této konkrétní baterie u obvodního doktora ke specialistovi a zasejc na pojišťovnu.To bych kousala a škrááábala!hihi

Tento servis by měl být lépe vymyšlen.Kdyžuž zvedák člověk jednou má,proč by se nemohl domluvit jen se servisem.Samosebou,že to jde i nyní,ale to si pak musíte všechno hezzzky celéé zacáálovat ze svééého!♥♫♥cinkho
 

           Novoty ve vyplácení příspěvků na bezmocnost

Chtěla jsem vložit okopírovaný článek,ale protože to buď nejde, nebo to spíš neumím,tak to naklepu růůůčů,fůůůčo.

Za prvé se jedná o změnu v hmotné nouzi,která je platná již od 1.1.2009 Příspěvek na živobytí se snižuje  u lidí,kteří jsou dlouhodobě nezaměstnaní a pobírají příspěvek déle než půl roku, na existenční minimum:2020kč.

Tato suma se neustále mění.Přemýšlela jsem,že bych tuto pasáž vyhodila jako špalíík z eletriky...hihi...ale nechám to tu, chleba to nežere,že jo?))

Dávku si příjemci mohou zvýšit do výše životního minima  3126kč,pokud budou mít příjem např. z krátkodobého zaměstnání,veřejně prospěšných prací atd.

Dále změny v systému  sociálních službách.Je účinná od 1.8.2009 a vnáší do současného systému několik zásadních změn.

Zvýšení měsíčního příspěvku pro lidi s nejtěžším postižením.Od 1.8.2009 se zvyšuje na 12 tisíc kč měsíčně.

Tolik novoty a já se ptám sama za sebe,zda si vůbec tam "nahoře" někdo uvědomuje,co dělá. Je naprosto neetické šetřit zase tady v tomto odvětví a na těch, kteří jsou tělesně postižení a nemohou se bránit.To nám papaláši závidí i těch pár korun,co pobíráme za svou péči?

Přála bych každému takovému "chytrolínovi", aby se dostal do kůže postiženého člověka alespoň na týden,aby si to "ochutnal", jaké to je být  tělesně postižený.Pak by se na věc snad díval jinýma očima a hlavně by zapnul mozek,než něco odhlasuje.

Politici berou nehorázné platy, "překypují" zdravím a mají neskutečné výhody,o kterých se obyčejným lidem ani nesní.Jen jeden uvedu, kdy nemusí  platit nájemné v bytech.Kde je jejich svědomí?Proč je jim to vlastně umožněno?Je to nehoráznáááá nemorální! drzost!!

Tuto informaci mám i na straně:rady a porady, ale jak říkám, raději dvakráát, než ani jednou.

A je to tu......změna v roce 2010..pro tělesně postižené.....z úsporných důvodů se sáhlo na ty,kteří se nemůžou bránit,tak proč jim ještě neztížit už tak těžký život.

Nestydatě snížili příspěvek na benzín asi o dva tisíce!.Nikde o tom ani slovo neproběhlo!To je hanba,že to dál nejde!Kdyby si páni poslanci a senátoři snížili plat o 20procent,jim by to neublížilo, aspoň bychom mohli mít pocit,že s lidmi cítí.Hnus fialovej!

                                                         *

 Rada pro neslyšící spoluobčany:tlumočnická služba on-line

Tuto službu nabízí nezisková organizace.Poskytuje nyní novou službu, a to tlumočení online.Tlumočí se přes web kameru.Tato služba je poskytována všem neslyšícím v České republice a všem slyšícím,kteří jsou s nimi v kontaktu zdarma.S tlumočníkem se spojí  ihned,každý pracovní den od 9-do 17hodin.Potřebujete PC a připojení na internet buď přes skype,či OoVoo.Do svého účtu přidejte kontakt ID "appnonlinetlumoceni".

Telefonický kontakt  a SMS na právní poradnu:  739245191

 Fax:  222 514 530

e-meil:   tlumocenionli-ne@appn.cz

Poradna pro osoby ohrožené domácím násilím-čtvrtek

Poradna pro osoby se zdravotním postižením-pondělí,pátek

Všechny nabízené služby jsou BEZPLATNÉ.

Kontakt:Ječná 3 Praha 2

Tel.poradna: 222 515 400// 739 824 749// 731 056 708

Tel.Job klub: 222 517 781

www.csspraha.cz/ / www.appn.cz

e-mail: iis@csspraha.cz

                                                  *************

Vyžádala jsem si souhlas na odkaz této služby, zde je vyjádření :

"Moc si Vás vážím, z Vašich stránek bude mít užitek spousta lidí. Odkaz na online službu na své stránky určitě dát můžete".

Marie Horáková, APPN, o.s.

                                                                  *                                         

 

                             Příspěvek na zakoupení PC

Nyní mám pro vás,kteří se staráte o své známé,blízké a nejbližší, další příjemnou zprávu ke zlepšení života a radosti  z něj.

Někdy vloni jsem kontaktovala sociální odbor s otázkou, jestli by měl manžel nárok na proplacení nějaké finanční částky,pokud bych pro něj zakoupila nový PC.Bylo mi řečeno že ne,že by na něm musel pracovat.Říkala jsem si,jak by mohl pracovat na PC člověk,který je na půl těla ochrnutý?To mi nebylo jasné.Odpověď mi velice zamrzela a trápila,už k vůli manželovi,že si se mnou nedala sociální pracovnice více práce a nevěnovala se mi,ani nevysvětlila,co si pod touto informací představit.

Manželovi jsem PC přece koupila a podala jsem žádost o finanční přispěvek.

V žádosti jsem uvedla skutečnost,že manžel na PC pracuje,protože se učí samostatnosti,jak mi to vysvětlila paní doktorka.Rozvíjí své motorické a myšlenkové  schopnosti.Má to velmi dobrý vliv i na manželovu psychiku.

To je prááávě ta formulka,pod kterou se schovává informace,že dotyčný člověk MUSÍ pracovat.

A najednou bylo možné finanční částku vyplatit!Připadá mi to jako slovíčkaření.Proč mi to na sociálním odboru takhle nevysvětlili a nepřeložili do "lidštiny"?Proč mi jen odbyli strohou odpovědí?

Ráda bych proto na tuto problematiku slovíčkaření upozornila,aby se lidé nevzdávali.

 

Dostala jsem žádost,kterou specialista velmi rád vyplnil,s velkou radostí tuto žádost doporučil,podepsal a já jsem uháněla zpět na sociálku,abych žádost odevzdala.K tomu musíte mít ještě okopírovanou zprávu o příjmu a dle toho se finanční příspěvek odvíjí.♥♫♥cililink

                                *******

Mám zde odkaz na polohovací postele,které jsou nedílnou

a velmi potřebnou součástí pro tělesně postižené pacienty i pro jejich příbuzné, kteří se o ně starají, aby se nemuseli dřít.Jsou zde i zvedáky a různé jiné užitečné věcičky pro zjednodušení života a pohodlí.

 

http://www.ortoservis.cz/pages/polohovaci_postele/sub/eloflex.php

 

http://www.dmapraha.cz/katalog/vodni-vanove-zvedaky/0/456

                                                             *

                                  Ověřování podpisu na úřadě.

Pokud jdete na úřad ověřit podpis na listině a máte průkazku ZTP, nebo ZTP/P máte tento úkon  Z D A R M A, opakuji:pokud se jedná o ověření PODPISU.

Pokud se jedná o ověření listiny,pak toto "Z D A R M A" neplatí.

                                                            *

                                 PŘÍSPĚVEK NA MOBILITU:2012

Nový rok 2012.Jsou zde první horrrké novinky.

Jedná se o bývalé vyplácení příspěvku na benzín a INDIVINDI,takzvaná individuální doprava.

Tyto dvě veličiny se nyní sjednotily do jedné,které se říká:PŘÍSPĚVEK NA MOBILITU

Vyřídíte si jej na příslušném úřadu práce.Žádat o tento příspěvek může každý,kdo má platnou průkazku ZTP,či ZTP/P.

K tomu potřebujete jen občanský průkaz a příslušnou ZTP-ZTP/P průkazku.

Vyfikundace od našich chytrých hlav je,že i když máte platnost TRVALOU,KONČÍ vám v roce 2015♥klaním se♥♫♥cink

                                                                                                         *

Chcete platit platby z účtu?A nevíte jak na tóó?

RADY A PORADY...hihi.

Chcete si nechat posílat důchod na účet a nechávat si ztrhávat placení nájmu,hypotéky,SIPA,atd?Tak prosííííím,jak je libo,ušetříte si tím spousta starostí a zááároveň i za ušoupááání podráážek♥hihihi♥.
Zajděte si na svou banku,aby vám vystavili potvrzení,že máte

u dotyčné banky zavedený účet,s ním šupitopresssto na českou správu sociálního zabezpečení,v Praze Křížovou 25,(bus 104/120) tam to nahlaste u okýnka babče)).

Ono to trvá asík 2 měsíce.♥♫♥škyt


Ve své bance nahlásíte-SIPO,to si vezměte s sebou a číslo účtu,na které chcete posílat platby.A mááte to VYCHYTANÝÝÝ,hola héééj,nikdo nemešškééj,♥♫♥cinkho
 

                                       Nešťastnéééé ESKARTY!

Původně měly být tyto karty pouze a jen pro NEPŘIZPŮSOBIVÉ spoluobčany,aby byl nad nimi jakýsi dohled,jak čerpají peníze,co si za ně kupují,aby  tito lidé dávky nezneužívali.

Ale jaký přehled,když je možno si peníze nechat přeposlat na vlastní účet?Politici si myslí,že tito vykutálenci si nedovedou poradit,i kdyby ten přehled měli?

Místo nich jsou na řadě tělesně postižení.

Jak bych to řekla.Zdravý člověk nevidí problém v ničem.Dokáže se přizpůsobit,dokáže si všude dojít,všechno si  vyřídí.Nic není problém.

Ale co tělesně postižený člověk,kterého odsoudí,že už není soběstačný,ale závislý na druhém?
I když to není nutnééééé?

Tady jde o lidskou důstojnost a náš stát ji postiženým lidem bere.Jinak to neumím vysvětlit.

Politikům,těm jde jen o peníze.Ať už pro sebe,nebo svoje kamarády.

Co cítí člověk,který se neumí bránit  moci úřední,to je pro politiky bezpředmětnééé!!!♪♪♪pííísk♪♪♪


Dnem 23.září 2013 nesmyslné ESKARTY KONČÍ!....čičičíííí♪☼♪

                                                                *************

Zde je link na různé formuláře na sociální podporu♪♪♪prskho

http://portal.mpsv.cz/forms

                                                          ***********************

                                              ŽÁDOST O PÉČI       

Byla jsem vyřizovat žáááádost o péči pro můj důchod.

Protože se starám od samééého začátku o svého manžela,od roku 2000 konkrétně,bylo mi řečeno,že až si budu vyřizovat jednou svůj důchod,abych požádala zároveň i o péči,že by se to mohlo zohlednit.

Takže nejdříve jsem zašla na PRACÁK.Tam mi pracovnice vyjela od kdy jsem se o pana ředitela starala.S tím jsem mazala zpátky na důchoďák,ale to jim nestačilo,musejí vědět:OD KDY,DO KDY byl v různých lázních a rehabilitačních klinikách!JENŽE:KDO SI TO MÁ PAMATOVAT?Potřebují to vědět PŘESNĚ DATUM ODKDY,DO KDY.surprise

Tak jsem zašla k doktorce,ta mi to sice slíbila,ale nebyla to PRVNÍ doktorka...a asi,jak vidíííme,NENAPSALA TA PŮVODNÍ VŠECHNY INDÝCIE do výpisu.Volala mi sestra druhý den,že mám oslovit zdravotní pojišťovnu,nechat si vyjet KDY BYL pan ředitel a KDE.

Jenže,to taky není u jedné,páááč jsem pana ředitela přehazovala k jiné.Takže se jední o dvě ištitůůůcie.

Dolezla jsem teda do jedné z požadavkem a tam mi navalila klíny do palice.Nestačilo jí,že mám občanku pana ředitela,průkazku pojištěnce,nic nepomohlo.TRVALA NA TOM,ŽE MI MUSÍ PAN ŘEDITEL...hihi.....dát PLNOU MOC na to vytištění.Že jsou to JEHO indýcie a na to muší být PLNÁ MOC.

A tak jsem jí řekla,že sice může jistě mít pravdu,ale když si vzpomenu,jak se válejí ZDRAVOTNÍ KARTY A RŮZNÉ "DOKUNDYMENTY" PO LESEfrown......tak je mi z toho nanic!Ale nic mně nepomohlo láááteřeníí.

TO JE VÝÝÝÝBORNÝÝÝ.A co teď,když nedojde dál než pár metrů.Prostě jsem zavolala odvoz,dojeli na úřad,musela jsem ale mezitím napsat tu vomáááčku...ŽEJO?cheekyPLNÁ MOC.......ZPLNOMOCŇUJI....svou ženu...PRALINKU..hihih...tdddd......hihih.

Paní to ověřila a já jsem vytáhla průkazku ZTP/P.stačí i ZTP a je to taky platné,kdy SE NEPLATÍ za tuto notářskou operaci!

Ještě jsem měla svědění na jazyku,zeptat se,zda ještě chodí domů jako úřednice chodily.ANO,ale:naco,když VY SI MŮŽETE NAPSAT:a teď poslouchejte dobře:GENERÁLNÍ PLNOU MOC!A ta je na VŠECHNO,UŽ NIKDY SE NEMUSÍME TAKHLE NERVOVAT!Jééééééééééééééééééééééžiš,to jsem se ale chválila v duchu,že jsem se odvázala zeptat!

Pana ředitele jsem odvezla domů a mazala jsem zpátky do víru velkoměsta.Nejdříve jsem jela na tu pojišťovnu DRUHOU,tam,kde jsem ještě nebyla.

Představte si,že ŽÁDNOU PLNOU MOC NEVYŽADOVALA paní revizní lékařka!!Jak je to všechno na palici.Vykoktala jsem se,co chci a paní mi řekla,že ale to schraňují jen 5let ZPÁÁÁTKY!TAKŽE TO ASI ANI NEDOHLEDÁÁÁÁ,ale možžžná,že to bude v systému.Pokud by to nedohledala,napíše to do dopisu,abych z toho já neměla opletačky.Takže příští týden,že mi výpisy vyjede a pošle doporučeně.

Sebrala jsem se a jela na tu půůůvodní zdravotní pojišťovnu.BYLA TAM ZAS TA SAMÁ,co byla dopoledne.Tak mi to teda vyjela,já jí dala plnou moc a ona mi  podává ty papíry.....a jááá čekám.....že mi vrátí MOU PLNOU MOC.

Říkám,"ještě tu plnou moc mi vrátíte!A TADY ZASE...RÁÁNY DO PALICE!NÉÉÉÉÉÉÉÉÉ,tu vám NEDÁM,to je pro nás.Já říkám,ale tu mi dáte,protože vy si to okopírujete a na tu kopii si napíšete,že je to OKOPÍROVÁNO Z ORIGINÁLU ,dáte si tam svůj podpis a razítko,nebo vedoucí vám to podepíše.NÉÉÉÉÉÉÉÉ!Týýývado!

Třičtvrtě hodiny to řešila bááába až s PRÁVNÍKAMA!!!!Samosebou,že jsem měla pravdu,takže si to zapište za ušiska taky!

Milostivě mi plnou moc vrátila a jááá jsem,když už jsem to všechno tak protrpěla, si jí řekla ještě o tužžžtiččku...na pamáátku!hihi,jsem na tužky ujetáá a tak mi jednu tužku,za ty NERRVY dala!!devil

A totok  extempóóóre jsem vyřizovala od 9-15hodin!Tfůůj......to jsou šluky do palice v téééto republice!Každý má plnou hubici zákonůůů,ale když se válej dokundymenty u POPELNIC,či v LESE NĚKDE,STEJNĚ NIKOHO NEPOTRESTAJÍ!

Hlavně buzerovat člověka,to by jim šlo...hi♥

******************************

ZDE  ČLÁNEK O INVALIDNÍCH DŮCHODECH,SNAD SE VÁM ŠIKNE.

https://www.mesec.cz/clanky/cssz-u-prezkoumavani-invalidniho-duchodu-vas-lekar-videt-nemusi/?ic=kolotoc-header&icc=cssz-u-prezkoumavani-invalidniho-duchodu-vas-lekar-videt-nemusi

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

jen se snažím podat žádost na slevu při poskytnutí na telefonní

(martin, 3. 11. 2014 20:45)

služby. už s tím bojuji 6 měsíců a když mi vyplní žádost (blbě) musím si jí vyplnit sám zjistit si co všechny ty kecy v těch formulářích znamenají a pak mi lžou i do telefonu.Mám plnou invaliditu.ZTP s tím předpokládám že když mám ztp mám tedy i mimořádné výhody 2 stupně, k tomu příspěvek na péči 2 stupně a pořád to s O2 nejsme schopni dát dohromady a čas běží a sleva utíká :(

Re: jen se snažím podat žádost na slevu při poskytnutí na telefonní

(PRALINKA007007, 4. 11. 2014 9:35)

Ahojky,obávám se,že na průkazku ZTP nepřipadá žádná sleva.Tu já mám taky,ale musela jsem telefon přepsat na manžela,který má průkazku ZTP/P.Tohle ale, by Ti měli říct z 02,jak to je,ne Tě tahat za fusekli.Zkus se zeptat buď na sociálce,a nebo zavolej na 02,tam to musí vědět,na co přiznávají tuto slevu.Ona už asi taky platit dlouho nebude,jsem něco slyšela,že to chtějí zrušit.Až budeš mít uniformace,napiš mi,jo?Díky a přeji hezký den.♪♪♪cililink

Re: Re: jen se snažím podat žádost na slevu při poskytnutí na telefonní

(Martin, 7. 11. 2014 14:31)

díky za radu už je konečně zařízeno mám slevu, jak od příspěvku na péči tak na ztp ne ale mimořádné výhody 2 stupně, které pocházejí z průkazu ztp od O2, moje poslední žádost vyplněná mnou a odeslaná se všemi potřebnými dokumenty prošla a dnes přišel dopis na slevu 410 kč měsíčně pozor není to na mobil ale na pevnou linku, mobil mám tak levnej že by mi museli vracet :)) stát dává 200kč O2. 210 kč o rušení nic nevím zatím jsem jí dostal, jediný kdo byl v obraze byli lidi přímo na oddělení ztp_slevy O2, v prodejnách o tom ví kulový což se mi opět potvrdilo že když něco chci volat na centrálu.JinakO2 dává slevu na ztp ale pouze v případě praktické či úplné hluchoty jinak na mimořádné výhody 2 stupně coč je vlastně také průkaz ztp čili slovíčkaření a nebo příspěvek na péči 2 stupně

Re: Re: Re: jen se snažím podat žádost na slevu při poskytnutí na telefonní

(PRALINKA007007, 7. 11. 2014 15:32)

Tak to jsem moc rááda,opravdu,že jsi slevu konečně dostal.Já na mou průkazku ani nežádala,pááč jsem si fakt myslela,že se na ZTP žádná sleva nevztahuje.Takže,protože jsem o ní nevěděla,o slevu jsem na vlastní průkazku nežádala.♪♪To jsem trdlo,co si prdlo..♪♪hihi♪Děkuji za novou informaci!Přeji Ti jen krásné a příjemné dny.♪♪

Re: Re: Re: Re: jen se snažím podat žádost na slevu při poskytnutí na telefonní

(Martin, 8. 11. 2014 12:08)

Ono je to složitější na email kdybych měl bych ti poslal kousek formuláře s možnostmi jaké jsou ono přímo na ztp sleva není pouze ztp/p ale je na mimořádné výhody 2 stupně, je na příspěvek na péči 2 stupně, ale aby člověk získal mimořádné výhody 2 stupně musí mít kartičku ztp, to je šaškárna co? to je přesně o tom čím mín lidí to pochopí tím lépe, já jako člověk postiženej co píše jednou rukou jsem si musel ztp a mimořádné výhody dohledat sám co kdo a jak abych pochopil na co nárok vlastně mám zajímavé je že mi nikdo na to neřekl ani bé,bud to ví a nechají tě hrát hru hledej šmudlo, nebo sami neví co je co.Výjimkou je úřad práce prahy východ sídlo náměstí republiky, ale vždy mi nabídnou vše co můžu a jak, co nezvládnem v jedné kanceláři nasměrují jinam, milý ochotný laskavý opravdu. Opět odbočil,mně to ale hrozně rozčiluje mám strašné problémy po cmp, udržet myšlenku, a sumění tady dělat vše složitě tomu teda nepomáhá

Re: Re: Re: Re: Re: jen se snažím podat žádost na slevu při poskytnutí na telefonní

(PRALINKA007007, 8. 11. 2014 12:44)

Opravdu teda,v tom,aby se PRRRRASE vyznalo!Já mám ZTP 3.st.Už nic raději nevyřizuju,vyřizovala jsem na manžela stavební povolení,pořízení PC-doporučení neuroložky....tolik láááázní,co jsem vyřizovala,rehabilitačních klinik.....operace troijitého baypassu,pak reoperace...vyšškubání zubůůů pod narkózou,2x...a dalšíí a další věci.Opravdu když na to vzpomenu,je mi z toho nanic,i když jsem rááda,že jsem to sama samička zvlááádla,to je jasnéééé.
Na to,že píšeš JEDNOU pacinkou,toho napíšeš teda spoustu,to pan ředitel...hih....ten napíše jedno slovo..a má z toho nervy,nebaví ho hledat písmenka,a tak nepíše skoro vůbec.Je pravák,a tak pracuje jen levačkou.Rači na mně zavolá z "ředitelny do redakce"...hihih.

Jsem ráda,že to tak dobře zvládáš.Manžel sám chodit nemůže,vše musím vyřizovat sama.Za to zasejc moc dobře vaří,cvičííí,dělá opravdu,co můůůže!Jste kucí šikovníííí!Dááávám váám palec nahóóóru!♪♪♪tralaláá

prozba

(mana, 22. 7. 2013 12:59)

na ten prispevek na zakoupeni auta uz pry neni takto mi odpovedeli na soc. v liberci ted jsem cetla vase rady a vubec ted nejsem v obraze jak to teda je .manzela mam po mozkove prihode tri roky a dostali jsme plosinu na schodiste invalidni vozik a jinak nic kdyz jsem zadala o postel tak nam doktorka rekla ze to jeste nikomu nepsala a nam to taky nebude psat a pritom to je dulezita vec uz jen kdyz se potrbuje otocit ale tak ja nevim na koho se obratit ,

Re: prozba

(PRALINKA007007, 22. 7. 2013 16:34)

Dobrý den,
nestačím zírat,co to máte v Liberci za DÁMY na sociálce i paní doktorka se chová jako by jí to všechno patřilo.Zkusila bych na sociálku ještě jednou a ať vám ukáže předpis,který NEPODPORUJÍ SOCIÁLNÍ PŘÍSPĚVEK NA AUTO.My jsme tento příspěvek nepoužili,protože já neřídím,ale vím,že nárok na příspěvek na zakoupení auta byl,i když ne v takové výši,v jaké byl dříve.To auto pak doporučuju POJISTIT proti krádeži,nebo kdybyste dostala finanční příspěvek a někdo vám auto ukradl,musela byste dotaci vrátit.Nesmírně všechny finanční příspěvky OKRÁJELI naši politici,hlavně,že pro sebe mají na prémie!Pokud Vám na sociálce ukáže PÍSEMNĚ,že NENÍ nárok na zakoupení auta,pak tomu teprve můžeme věřit.Co se týče té postele,doporučuju se obrátit na zdravotní pojišťovnu,nejlépe písemně,ať to máte písemně a zároveň bych tam napsala i Vaši zkušennost s příspěvkem na auto.Oni by to měli vědět taky,jak toto je přesně.Mohla bych se zeptat u nás,ale co kraj,to je jiný přístup i když to člověku hlava nebere,protože všude by v naší republice měl být nárok stejný.♪☼♪cililink

Re: prozba

(martin, 9. 4. 2014 12:33)

Nárok je problém je že ho moc nedávají, my jsme si žádost podali bohužel nedostali mám pouzena péči 2 stupen. ajen ztp takže příspěvek nárok existuje pouze ho dostane málokdo a musíte být strašně neústupný, koupily jsme auto na splátky holt ho splácíme jen my

Re: Re: prozba

(PRALINKA007007, 9. 4. 2014 13:07)

Ano,tohle je bída,protože všechny příspěvky milostpáni snížili na polovinu, minimálně.Zkuste se odvolat a nechte si přímo od sociálky ukázat vyhlášku,na co máte ve vašem případě nárok.Někdy se člověk fakt diví,že se nedozví pravdu.Přijde mi,jako by měla sociálka-pracák,nějaký bonus za ušetření pěněz ve svém rezortu.Pokud byste dostali příspěvek na auto:NEZAPOMEŇTE SI HO POJISTIT PROTI KRÁDEŽI.Kdyby vám ho ukradli a neměli sjednáno pojištění,museli byste peníze vrátit.Držím palce a přeji ostré lokty.♪♪♪pčííkho

vyřízené odvolání

(Martin, 1. 6. 2013 12:07)

Ahojky tak po 7 měsících a návštěvě komise MPSV, MI VRÁTÍ 2 stupen příspěvku na péči ono to jde chce to jen trpělivost a odvolávat odvolávat a odvolávat :) ahoj Martin

Re: vyřízené odvolání

(PRALINKA007007, 1. 6. 2013 17:11)

Jupíííííííííííí!♪♪♪Je vidět,že jsem Tě nakazila..hihih..a to je správnéééé...tak se na ně mušíí!♪♪šššulííni jedni!hihih♪Gratuluji!♪cinkho

nesvéprávnost

(Martina , 8. 6. 2012 12:46)

ahojky všem chci se optat nemáte někdo zkušenost kdý žádat u syna o nesvéprávnost jestli v 15 letech při vyřizování O průkazu nabo až v 18 letech ??, máme středně těžkou mentální retardaci a autismus a ještě máme také na rok na nějakou kompenzační pomůcku ??? myslela jsem třeba tablet nebo PC ?,, děkuji Martina můj mejlík martinahrdlicka@seznam.cz

Re: nesvéprávnost

(PRALINKA007007, 8. 6. 2012 16:15)

Ahoj Martinko,právě jsem Ti odpověděla na meilík,snad jsem krapet pomohla,co dělat.Přeji mnoho štěstí a pevné nervy!Určitě mi dej vědět sem na stránky,jak jsi dopadla,pro pro další potřebné kamarády,kteří si neví rady jak dál.Děkuji!♥♫♥cink

otázka na polohovací postel

(Irena Borovcová, 10. 3. 2012 19:30)

Dobrý den, objevila jsem vaše stránky a chtěla bych toho tedy využít k dotazu. Mám maminku(75) po mozkové příhodě, chodící o fr. holi, jednu horní končetinu úplně plegickou, pobírá příspěvek pro bezmocnost, měla by nárok na polohovací postel a jak prosím postupovat, děkuji za případnou odpověď Irena B.

Re: otázka na polohovací postel

(PRALINKA007007, 10. 3. 2012 21:01)

Dobrý večer,paní Irenko.Informujte se,prosím, jak na příslušném socialním odboru,jakou finančních částkou by polohovací postel pro maminku zafinancovali,tak i přímo na zdravotní pojišťovně.Jak se zmiňuji na svých stránkách,rozdíl může být markantní.Já jsem takto pro manžela zjišťovala "výtah" do vany,kdy sociálka by hradila POUZE část,ale pojišťovna tuto náádhernou a neocenitelnou věc pro nás, hradila naprosto CELOU.Budete muset mít určitě doporučení od neurologa,možná i průkaz na polohovací lůžko od obvodního lékaře.Na toto se zeptejte na sociálním odboru,co přesně bude k tomuto polohovacímu lehátku potřeba.Maminka,pokud má průkazku ZTP,ZTP/P má nárok i na příspěvek na mobilitu,ať už máte auto,nebo ne.Pročtěte si podrobně vše v této sekci: NA CO JE V NEMOCI NÁROK,je toho opravdu mnoho.Přeji Vám,abyste ve vyřízení zdravotních potřeb pro maminku byla úspěšná jako já.Není to legrace tyto věci vyřizovat,ale stojí to za to!Úžasný pocit Vám všechnu tu starost a běhání vynahradí.Přeji hezký večer a hlavně,ať Vás neopouští dobrá nálada!♥♫♥cink

prosí o radu

(leona, 11. 10. 2011 15:53)

je mi 37 let mám 10ti a 17ti leté děti.Pobírám plný inv.důchod třetí stupen 7.130,-,alimenty1.800,-a přídavky1.300,-.Mám ještě na něco nárok?Mám také průkazku ZTP.Děkuji

Re: prosí o radu

(PRALINKA007007, 19. 1. 2012 12:29)

Leonko,omlouvám se,ale nedostala jsem avízo na Tvůj příspěvek.Máš nárok na spoustu věcí,pročti si pořádně sekci:"NA CO JE V NEMOCI NÁROK",ale určitě doporučuji pro konkrétní odpovědi zajít na sociální odbor v místě trvalého bydliště.Máš nyní nárok na příspěvek na mobilitu, a to i když bys měla průkazku NATRVALO,pak stejně naši "MYSLITELÉ" vymysleli,že bude platit jen do roku 2015.Tuto dávku si vyřídíš na úřadu práce.Většinou je jejich kancelář na sociálce,jen jiné dveře.A tam směruj další konkrétní otázky.Přeji dobré pořízení a hlavičku vzhůůru!♥♫♥cililink

jo jo

(Martin, 25. 7. 2011 12:13)

ano přesně je to útok tabulek ne jak na tom kdo skutečně je já celý život dělal nikdy nebral přídavky z pracáku, platil daně a ted mám invalidní důchod 9700 a to jsem chlap který musí živit dvě děti 13 a 16 a ty toho sní neuvěřitelně, PRAKTICKY NECHODÍM, FUNGUJE 1 RUKA JAK SI MÁM PŘIVYDĚLAT KDYŽ NENAJDOU PRÁCI ANI ZDRAVÍ

P.S.

(Martin, 25. 7. 2011 9:56)

Jo a příspěvek na bezmocnost 2 stupně ty podmínky pro získání příspěvku jsou strašný tam se rozlišuje i amputace pod a nad kolenem 1 má nárok druhý ne to je smutný u takových případů