Jdi na obsah Jdi na menu

                                                                                               

 

 

        Pokud potřebujete právní pomoc,tak prosím,zde je odkaz na právní pohotovost,snad vám to někomu pomůže.♪♪cink

 

           http://www.pravnik-nonstop.cz/pravnik-pravni_pohotovost.html

 

                 Základní nároky                         

Člověk,ať už po mozkové příhodě,či jinak handicapovaný, má nárok kromě neschopenky, musím u ní začít, na ČÁSTEČNÝ, či PLNÝ INVALIDNÍ důchod.

Na neschopenku lze marodit nejdéle rok,pokud se zdravotní stav nezlepší natolik,že by se postižený mohl vrátit do práce.Obvodní lékař tři měsíce před ukončením roku požádá posudkového lékaře o důchod tím,že vypíše žádost o invalidní důchod.

Tuto žádost předá na Posudkovou komisi a většinou do tří měsíců rozhodnou.

Nemohu zde samozřejmě konkretizovat, protože onemocnění jsou různá a neustále se mění vyhlášky.Pokud onemocní soukromník, musí se zajít na sociální a důchodový odbor.V první řadě se PŘERUŠÍ ŽIVNOST na 2 roky, poté opět na 2 roky.Když to zdravotní stav dovolí,buď se pokračuje v živnosti, nebo se živnost zruší.

Můj muž onemocněl 23.1.2000 a i za 23dní jsem musela podat daňové přiznání.I kdyby to byl byť jeden jediný den, pak se musí daňové přiznání podat.

Absolutně jsem těmto věcem nerozuměla, musela jsem zajít na finanční úřad a měla jsem opravdu velké štěstí, že to se mnou vyplnili.Velmi ráda sem píši tuto informaci, že na Praze 5 byli doslova úúžasní na finančním úřadě.Také manželova matka mi v tomto pomohla, proto jsem se v mé rubrice "poděkování" o tom zmínila.Je také dobré zajít na zdravotní pojišťovnu a onemocnění nahlásit.

 

              Obrázky - Komické animace : 2


Nemocný člověk má nárok:      ♥ ♫♀♪♥

1/  na průkazku ZTP-či ZTP/P , manžel/ka má nárok na průkazku ZMOCNITELE, která se vyřizuje na příslušné poště/ na vyzvedání doporučených dopisů, vyzvedávání peněz na složenku atd.Nesmí to být ale do VLASTNÍCH RUKOU, tady to pak neplatí.

2/  u obvodního doktora se požádá o PŘÍSPĚVEK na částečnou, či plnou BEZMOCNOST

3/  na sociálním úřadě pak je to PŘÍSPĚVEK NA PŘESTAVBU BYTU /do tří let se musela přestavba dokončit

4/  PŘÍSPĚVEK na koupi AUTA.Tady velmi doporučuji a apeluji- své auto POJISTIT PROTI KRÁDEŽI,neboť, kdyby vám auto ukradli, budete muset příspěvek na auto /asi 70-100 tisíc,i když nyní už je to daleko méně asi/ vrátit sociálnímu odboru! Nebudete mít ani auto, ani peníze! Není to žádná legrace.Pokud již někdo má tuto zkušenost, pak se DOPORUČUJI  ODVOLAT proti rozhodnutí zaplatit  a požádat, aby vám ODPUSTILI VRÁCENÍ finanční částky.

5/ PŘÍSPĚVEK NA BENZÍN - změna od 1.1.2012 viz doleji

6/ na dopravním oddělení se vyřídí ŽÁDOST o  MÍSTO PŘED DOMEM a ZNAKY NA AUTO

7/ Máte nárok na REHABILITAČNÍ SESTRU DOMŮ,dle zdravotního stavu, dnes se už zřejmě bude za to platit, jak píši, jsou každou chvíli jiné podmínky

8/Nárok na lázně býval po mozkové příhodě do dvou let na DVOJE.Poukaz se vyřizuje  přes obvodního lékaře a specialista,kardiolog-internista-neurolog,ortoped, pak dává potvrzení o schopnosti pacienta.

9/ REHABILITAČNÍ KLINIKY A ÚSTAVY: Chotěboř, tam byl manžel vůbec poprvé, Prosek (tady ovšem manžel nebyl,i když jsem příjem měla vyřízený), Malvazinky, Slapy atd. Nárok je prozatím na převoz sanitním vozem ZDARMA.

10/ LOGOPEDIE-pro těžce postižené chodí i domů, velmi důležité pro vyjadřování a kontaktu s lidmi vůbec

11/ pokud pacient nezvedne nohu,má potíže s chůzí, potom doporučuji PERONEÁLNÍ PÁSKU,poukaz na ní napíše obvodní lékař ,ale neurolog musí dát doporučení.PRO POJIŠŤOVNU /nesmírně důležitá věc/

 

Jen pro informaci: nechala jsem před domem postavit zábradlí, aby se manžel mohl po schodech přidržovat.Na to není žádný nárok, to je pouze "o lidech", a já měla štěstí na vstřícnost.

12/ Pokud je průkazka ZTP/P, pak je zatím ještě nárok na bezplatný telefon, kdy se hradí POUZE hovory

13/  díky této průkazce  ZTP/P má postižený nárok na MHD ZDARMA pro sebe i pro doprovod,alespoň po Praze........dáále ....

na slevu na vlak a autobus pro sebe, doprovod má cestu vlakem a busem ZDARMA!

14/ Sociální odbor částečně hradí  zakoupení BEZDRÁTOVÉHO TELEFONU, bývalo to 80% ceny.

15/ Sociální odbor přispívá držitelům průkazky ZTP/P  na zakoupení rotopedu,polohovací postele atd.

16/ Nezapomenout na to, jako mně se to stalo, že máte zrušit

i konto, které jako soukromník musel  mít zavedenééé.

17/  Nárok je i na koupi vozíčku pro tělesně postiženého.Radím ptejte se jak na sociálním oddělení, tak i na zdravotní pojišťovně: rozdíl je někdy v přístupu o zaplacení.Sociálka může hradit 50%, ale pojišťovna vám věc může hradit v plné výši.

Pokud nevíte na co má váš příbuzný, či známý nárok, nechte si poradit svou pracovnicí na sociálním odboru.Tam vám řeknou na co všechno máte nárok.Nebojte se ptát, protože nikdo vám nic neřekne sám od sebe a na to vemte jed,že hovořím pravdu,jako že se ♥PRALINKA♥ jmenuju!

 

Opakuji raději ještě jednou:

 

Rozhodně všem doporučuji na sociálním odboru ptát,ptáát a zase ptáááát, na co konkrétně vy,či vaši známí a blízcí mají nárok.Protože,jenžto a jelikožžž jen tak dostaneme všechny momentálně platné a dostupné informace o nárocích pro vaše-naše- rodinné příslušníky.

Všechno se mění,známe to všichni, takže: kde se co konkrétně vyřizuje,na kterém odboru,to vám poradí na sociálním oddělení pro tělesně postižené a nebo váš obvodní lékař.

                                   *

Chtěla bych připomenout těm, kteří pobírají finanční příspěvek na bezmocnost, aby nezapomněli na sociálce v případě, že budou nuceni pobýt v nemocnici, tuto informaci nahlásit.Musí se nahlásit písemně,protože pokud je dotyčný  více jak kalendářní měsíc v nemocnici, musí se příspěvek vrátit!!!

Ukááázka,jak se nerehabilituje spráávně!hihihi Obrázky na Lide.cz
Nejlepší obrázky pro Komické animace

                                                                     *

Nahlásit se ale musí i krátkodobý pobyt,spolu s ukončením hospitalizace.

 ♫♫                       ♪♪                           ♫♫                          ♪♪                          ♫♫                     ♪!♪

Příloha č. 4
Rehabilitační a kompenzační pomůcky pro těžce zdravotně postižené občany ze sociálního oddělení

Název pomůcky (Nejvyšší výše příspěvku z ceny) 

 Zjištěno na netu


I. Rehabilitační a kompenzační pomůcky pro tělesně postižené občany

   1. Polohovací zařízení do postele (100%)
   2. Obracecí postel (50%)
   3. Vodní zvedák do vany (50%)
   4. vypuštěno
   5. Přenosný WC (100%)
   6. Psací stroj se speciální klávesnicí (50%)
   7. Motorový vozík pro invalidy (50%)
   8. Židle na elektrický pohon (50%)
   9. Přenosná rampa (pro vozíčkáře) (100%)
  10. Zvedací zařízení vozíku na střechu automobilu (100%)

 

11. Zařízení pro přesun vozíčkáře do automobilu (100%)
  12. Individuální úpravy automobilu (100%)
  13. vypuštěno
  14. Dvoukolo (50%)
  15. Šikmá schodišťová plošina (100%)
  16. Signalizační pomůcka SYM-BLIK (80%)
  17. Koupací lůžko (50%)
  18. Nájezdové lyžiny pro vozíčkáře (100%)
 internetové stránky: 

http://www.vseprozdravi.com/?p=productsMore&iProduct=802

http://portal.mpsv.cz/forms/

http://www.mpsv.cz/cs/8#dsp

Jako zatím poslední manželovu pomůcku jsem vyřídila ZVEDÁK DO VANY,přes zdravotní pojišťovnu.On se dá vyřídit i přes sociální odbor,ale ten hradí jen část, asík 50%!

U obdvodní doktorky jsem si vyzvedla POUKAZ na zdravotní pomůcku a ŽÁDANKU na ZVÝŠENÍ ÚHRADY.S těmito DVĚMA vyplněnými tiskopisy se zajde ke specialistovi, buď je to  neurolog,ortoped,či rehabilitační lékař, který doplní o své vyjádření a takto připravené dokumenty se podají na zdravotní pojišťovně u revizního lékaře.Zdravotní pojišťovna tento zvedák PLNĚ HRADÍ!Je to úúžasná věc pro manžela, který se může už koupat,jupííí♪♪♪ a nemusí mít strach,že se nedostane z vany ven.Rozhodně musím manželovi stále asistovat,umýt zádíčka,podpaždí,ostříhat nehty na rukou,na nohou ,pomoct při odchodu z koupelny,aby neuklouzl,atd.

Stejně si toto pochvaluji i já, protože bych manžela z vany nedostala. Je to žůůžovka a doporučuji všem, kteří se starají o své blízké, či dalekéééé,aby si tento ZÁÁZRAK také opatřili.

Ještě jedna důležitá  poznámkana tento zvedák se dá přidělat „otáčecí sedadlo“, takže nezapomeňte doktorovi říct i tuto problematiku, která je řešitelná.

Příspěvek o zvedáku mám též v rubrice "rady a porady..."Raději 2x, než ani jednou.

  I  tady doplňuji o získané "uniformace". Zdravotní potřeby  nám s DODAVATELSKOU firmou připravili smlouvu na "ZÁPŮJČKU". Smlouvu jsem podepsala.

Zvedák bude náš po celou dobu potřeby.Pokud zvedák nebude již třeba, firma si pro něj přijede a nabídne jej dalšímu potřebnému pacientovi.A s tím nemohu nic jiného, než  SOUHLASIT.cink♥♫♥

Jediné,co mi vadí je,když se vybije baterie ve zvedáku,že musím absolvovat nesmyslný kolotoč s tiskopisem na "opravu" této konkrétní baterie u obvodního doktora ke specialistovi a zasejc na pojišťovnu.To bych kousala a škrááábala!hihi

Tento servis by měl být lépe vymyšlen.Kdyžuž zvedák člověk jednou má,proč by se nemohl domluvit jen se servisem.Samosebou,že to jde i nyní,ale to si pak musíte všechno hezzzky celéé zacáálovat ze svééého!♥♫♥cinkho
 

           Novoty ve vyplácení příspěvků na bezmocnost

Chtěla jsem vložit okopírovaný článek,ale protože to buď nejde, nebo to spíš neumím,tak to naklepu růůůčů,fůůůčo.

Za prvé se jedná o změnu v hmotné nouzi,která je platná již od 1.1.2009 Příspěvek na živobytí se snižuje  u lidí,kteří jsou dlouhodobě nezaměstnaní a pobírají příspěvek déle než půl roku, na existenční minimum:2020kč.

Tato suma se neustále mění.Přemýšlela jsem,že bych tuto pasáž vyhodila jako špalíík z eletriky...hihi...ale nechám to tu, chleba to nežere,že jo?))

Dávku si příjemci mohou zvýšit do výše životního minima  3126kč,pokud budou mít příjem např. z krátkodobého zaměstnání,veřejně prospěšných prací atd.

Dále změny v systému  sociálních službách.Je účinná od 1.8.2009 a vnáší do současného systému několik zásadních změn.

Zvýšení měsíčního příspěvku pro lidi s nejtěžším postižením.Od 1.8.2009 se zvyšuje na 12 tisíc kč měsíčně.

Tolik novoty a já se ptám sama za sebe,zda si vůbec tam "nahoře" někdo uvědomuje,co dělá. Je naprosto neetické šetřit zase tady v tomto odvětví a na těch, kteří jsou tělesně postižení a nemohou se bránit.To nám papaláši závidí i těch pár korun,co pobíráme za svou péči?

Přála bych každému takovému "chytrolínovi", aby se dostal do kůže postiženého člověka alespoň na týden,aby si to "ochutnal", jaké to je být  tělesně postižený.Pak by se na věc snad díval jinýma očima a hlavně by zapnul mozek,než něco odhlasuje.

Politici berou nehorázné platy, "překypují" zdravím a mají neskutečné výhody,o kterých se obyčejným lidem ani nesní.Jen jeden uvedu, kdy nemusí  platit nájemné v bytech.Kde je jejich svědomí?Proč je jim to vlastně umožněno?Je to nehoráznáááá nemorální! drzost!!

Tuto informaci mám i na straně:rady a porady, ale jak říkám, raději dvakráát, než ani jednou.

A je to tu......změna v roce 2010..pro tělesně postižené.....z úsporných důvodů se sáhlo na ty,kteří se nemůžou bránit,tak proč jim ještě neztížit už tak těžký život.

Nestydatě snížili příspěvek na benzín asi o dva tisíce!.Nikde o tom ani slovo neproběhlo!To je hanba,že to dál nejde!Kdyby si páni poslanci a senátoři snížili plat o 20procent,jim by to neublížilo, aspoň bychom mohli mít pocit,že s lidmi cítí.Hnus fialovej!

                                                         *

 Rada pro neslyšící spoluobčany:tlumočnická služba on-line

Tuto službu nabízí nezisková organizace.Poskytuje nyní novou službu, a to tlumočení online.Tlumočí se přes web kameru.Tato služba je poskytována všem neslyšícím v České republice a všem slyšícím,kteří jsou s nimi v kontaktu zdarma.S tlumočníkem se spojí  ihned,každý pracovní den od 9-do 17hodin.Potřebujete PC a připojení na internet buď přes skype,či OoVoo.Do svého účtu přidejte kontakt ID "appnonlinetlumoceni".

Telefonický kontakt  a SMS na právní poradnu:  739245191

 Fax:  222 514 530

e-meil:   tlumocenionli-ne@appn.cz

Poradna pro osoby ohrožené domácím násilím-čtvrtek

Poradna pro osoby se zdravotním postižením-pondělí,pátek

Všechny nabízené služby jsou BEZPLATNÉ.

Kontakt:Ječná 3 Praha 2

Tel.poradna: 222 515 400// 739 824 749// 731 056 708

Tel.Job klub: 222 517 781

www.csspraha.cz/ / www.appn.cz

e-mail: iis@csspraha.cz

                                                  *************

Vyžádala jsem si souhlas na odkaz této služby, zde je vyjádření :

"Moc si Vás vážím, z Vašich stránek bude mít užitek spousta lidí. Odkaz na online službu na své stránky určitě dát můžete".

Marie Horáková, APPN, o.s.

                                                                  *                                         

 

                             Příspěvek na zakoupení PC

Nyní mám pro vás,kteří se staráte o své známé,blízké a nejbližší, další příjemnou zprávu ke zlepšení života a radosti  z něj.

Někdy vloni jsem kontaktovala sociální odbor s otázkou, jestli by měl manžel nárok na proplacení nějaké finanční částky,pokud bych pro něj zakoupila nový PC.Bylo mi řečeno že ne,že by na něm musel pracovat.Říkala jsem si,jak by mohl pracovat na PC člověk,který je na půl těla ochrnutý?To mi nebylo jasné.Odpověď mi velice zamrzela a trápila,už k vůli manželovi,že si se mnou nedala sociální pracovnice více práce a nevěnovala se mi,ani nevysvětlila,co si pod touto informací představit.

Manželovi jsem PC přece koupila a podala jsem žádost o finanční přispěvek.

V žádosti jsem uvedla skutečnost,že manžel na PC pracuje,protože se učí samostatnosti,jak mi to vysvětlila paní doktorka.Rozvíjí své motorické a myšlenkové  schopnosti.Má to velmi dobrý vliv i na manželovu psychiku.

To je prááávě ta formulka,pod kterou se schovává informace,že dotyčný člověk MUSÍ pracovat.

A najednou bylo možné finanční částku vyplatit!Připadá mi to jako slovíčkaření.Proč mi to na sociálním odboru takhle nevysvětlili a nepřeložili do "lidštiny"?Proč mi jen odbyli strohou odpovědí?

Ráda bych proto na tuto problematiku slovíčkaření upozornila,aby se lidé nevzdávali.

 

Dostala jsem žádost,kterou specialista velmi rád vyplnil,s velkou radostí tuto žádost doporučil,podepsal a já jsem uháněla zpět na sociálku,abych žádost odevzdala.K tomu musíte mít ještě okopírovanou zprávu o příjmu a dle toho se finanční příspěvek odvíjí.♥♫♥cililink

                                *******

Mám zde odkaz na polohovací postele,které jsou nedílnou

a velmi potřebnou součástí pro tělesně postižené pacienty i pro jejich příbuzné, kteří se o ně starají, aby se nemuseli dřít.Jsou zde i zvedáky a různé jiné užitečné věcičky pro zjednodušení života a pohodlí.

 

http://www.ortoservis.cz/pages/polohovaci_postele/sub/eloflex.php

 

http://www.dmapraha.cz/katalog/vodni-vanove-zvedaky/0/456

                                                             *

                                  Ověřování podpisu na úřadě.

Pokud jdete na úřad ověřit podpis na listině a máte průkazku ZTP, nebo ZTP/P máte tento úkon  Z D A R M A, opakuji:pokud se jedná o ověření PODPISU.

Pokud se jedná o ověření listiny,pak toto "Z D A R M A" neplatí.

                                                            *

                                 PŘÍSPĚVEK NA MOBILITU:2012

Nový rok 2012.Jsou zde první horrrké novinky.

Jedná se o bývalé vyplácení příspěvku na benzín a INDIVINDI,takzvaná individuální doprava.

Tyto dvě veličiny se nyní sjednotily do jedné,které se říká:PŘÍSPĚVEK NA MOBILITU

Vyřídíte si jej na příslušném úřadu práce.Žádat o tento příspěvek může každý,kdo má platnou průkazku ZTP,či ZTP/P.

K tomu potřebujete jen občanský průkaz a příslušnou ZTP-ZTP/P průkazku.

Vyfikundace od našich chytrých hlav je,že i když máte platnost TRVALOU,KONČÍ vám v roce 2015♥klaním se♥♫♥cink

                                                                                                         *

Chcete platit platby z účtu?A nevíte jak na tóó?

RADY A PORADY...hihi.

Chcete si nechat posílat důchod na účet a nechávat si ztrhávat placení nájmu,hypotéky,SIPA,atd?Tak prosííííím,jak je libo,ušetříte si tím spousta starostí a zááároveň i za ušoupááání podráážek♥hihihi♥.
Zajděte si na svou banku,aby vám vystavili potvrzení,že máte

u dotyčné banky zavedený účet,s ním šupitopresssto na českou správu sociálního zabezpečení,v Praze Křížovou 25,(bus 104/120) tam to nahlaste u okýnka babče)).

Ono to trvá asík 2 měsíce.♥♫♥škyt


Ve své bance nahlásíte-SIPO,to si vezměte s sebou a číslo účtu,na které chcete posílat platby.A mááte to VYCHYTANÝÝÝ,hola héééj,nikdo nemešškééj,♥♫♥cinkho
 

                                       Nešťastnéééé ESKARTY!

Původně měly být tyto karty pouze a jen pro NEPŘIZPŮSOBIVÉ spoluobčany,aby byl nad nimi jakýsi dohled,jak čerpají peníze,co si za ně kupují,aby  tito lidé dávky nezneužívali.

Ale jaký přehled,když je možno si peníze nechat přeposlat na vlastní účet?Politici si myslí,že tito vykutálenci si nedovedou poradit,i kdyby ten přehled měli?

Místo nich jsou na řadě tělesně postižení.

Jak bych to řekla.Zdravý člověk nevidí problém v ničem.Dokáže se přizpůsobit,dokáže si všude dojít,všechno si  vyřídí.Nic není problém.

Ale co tělesně postižený člověk,kterého odsoudí,že už není soběstačný,ale závislý na druhém?
I když to není nutnééééé?

Tady jde o lidskou důstojnost a náš stát ji postiženým lidem bere.Jinak to neumím vysvětlit.

Politikům,těm jde jen o peníze.Ať už pro sebe,nebo svoje kamarády.

Co cítí člověk,který se neumí bránit  moci úřední,to je pro politiky bezpředmětnééé!!!♪♪♪pííísk♪♪♪


Dnem 23.září 2013 nesmyslné ESKARTY KONČÍ!....čičičíííí♪☼♪

                                                                *************

Zde je link na různé formuláře na sociální podporu♪♪♪prskho

http://portal.mpsv.cz/forms

                                                          ***********************

                                              ŽÁDOST O PÉČI       

Byla jsem vyřizovat žáááádost o péči pro můj důchod.

Protože se starám od samééého začátku o svého manžela,od roku 2000 konkrétně,bylo mi řečeno,že až si budu vyřizovat jednou svůj důchod,abych požádala zároveň i o péči,že by se to mohlo zohlednit.

Takže nejdříve jsem zašla na PRACÁK.Tam mi pracovnice vyjela od kdy jsem se o pana ředitela starala.S tím jsem mazala zpátky na důchoďák,ale to jim nestačilo,musejí vědět:OD KDY,DO KDY byl v různých lázních a rehabilitačních klinikách!JENŽE:KDO SI TO MÁ PAMATOVAT?Potřebují to vědět PŘESNĚ DATUM ODKDY,DO KDY.surprise

Tak jsem zašla k doktorce,ta mi to sice slíbila,ale nebyla to PRVNÍ doktorka...a asi,jak vidíííme,NENAPSALA TA PŮVODNÍ VŠECHNY INDÝCIE do výpisu.Volala mi sestra druhý den,že mám oslovit zdravotní pojišťovnu,nechat si vyjet KDY BYL pan ředitel a KDE.

Jenže,to taky není u jedné,páááč jsem pana ředitela přehazovala k jiné.Takže se jední o dvě ištitůůůcie.

Dolezla jsem teda do jedné z požadavkem a tam mi navalila klíny do palice.Nestačilo jí,že mám občanku pana ředitela,průkazku pojištěnce,nic nepomohlo.TRVALA NA TOM,ŽE MI MUSÍ PAN ŘEDITEL...hihi.....dát PLNOU MOC na to vytištění.Že jsou to JEHO indýcie a na to muší být PLNÁ MOC.

A tak jsem jí řekla,že sice může jistě mít pravdu,ale když si vzpomenu,jak se válejí ZDRAVOTNÍ KARTY A RŮZNÉ "DOKUNDYMENTY" PO LESEfrown......tak je mi z toho nanic!Ale nic mně nepomohlo láááteřeníí.

TO JE VÝÝÝÝBORNÝÝÝ.A co teď,když nedojde dál než pár metrů.Prostě jsem zavolala odvoz,dojeli na úřad,musela jsem ale mezitím napsat tu vomáááčku...ŽEJO?cheekyPLNÁ MOC.......ZPLNOMOCŇUJI....svou ženu...PRALINKU..hihih...tdddd......hihih.

Paní to ověřila a já jsem vytáhla průkazku ZTP/P.stačí i ZTP a je to taky platné,kdy SE NEPLATÍ za tuto notářskou operaci!

Ještě jsem měla svědění na jazyku,zeptat se,zda ještě chodí domů jako úřednice chodily.ANO,ale:naco,když VY SI MŮŽETE NAPSAT:a teď poslouchejte dobře:GENERÁLNÍ PLNOU MOC!A ta je na VŠECHNO,UŽ NIKDY SE NEMUSÍME TAKHLE NERVOVAT!Jééééééééééééééééééééééžiš,to jsem se ale chválila v duchu,že jsem se odvázala zeptat!

Pana ředitele jsem odvezla domů a mazala jsem zpátky do víru velkoměsta.Nejdříve jsem jela na tu pojišťovnu DRUHOU,tam,kde jsem ještě nebyla.

Představte si,že ŽÁDNOU PLNOU MOC NEVYŽADOVALA paní revizní lékařka!!Jak je to všechno na palici.Vykoktala jsem se,co chci a paní mi řekla,že ale to schraňují jen 5let ZPÁÁÁTKY!TAKŽE TO ASI ANI NEDOHLEDÁÁÁÁ,ale možžžná,že to bude v systému.Pokud by to nedohledala,napíše to do dopisu,abych z toho já neměla opletačky.Takže příští týden,že mi výpisy vyjede a pošle doporučeně.

Sebrala jsem se a jela na tu půůůvodní zdravotní pojišťovnu.BYLA TAM ZAS TA SAMÁ,co byla dopoledne.Tak mi to teda vyjela,já jí dala plnou moc a ona mi  podává ty papíry.....a jááá čekám.....že mi vrátí MOU PLNOU MOC.

Říkám,"ještě tu plnou moc mi vrátíte!A TADY ZASE...RÁÁNY DO PALICE!NÉÉÉÉÉÉÉÉÉ,tu vám NEDÁM,to je pro nás.Já říkám,ale tu mi dáte,protože vy si to okopírujete a na tu kopii si napíšete,že je to OKOPÍROVÁNO Z ORIGINÁLU ,dáte si tam svůj podpis a razítko,nebo vedoucí vám to podepíše.NÉÉÉÉÉÉÉÉ!Týýývado!

Třičtvrtě hodiny to řešila bááába až s PRÁVNÍKAMA!!!!Samosebou,že jsem měla pravdu,takže si to zapište za ušiska taky!

Milostivě mi plnou moc vrátila a jááá jsem,když už jsem to všechno tak protrpěla, si jí řekla ještě o tužžžtiččku...na pamáátku!hihi,jsem na tužky ujetáá a tak mi jednu tužku,za ty NERRVY dala!!devil

A totok  extempóóóre jsem vyřizovala od 9-15hodin!Tfůůj......to jsou šluky do palice v téééto republice!Každý má plnou hubici zákonůůů,ale když se válej dokundymenty u POPELNIC,či v LESE NĚKDE,STEJNĚ NIKOHO NEPOTRESTAJÍ!

Hlavně buzerovat člověka,to by jim šlo...hi♥

******************************

ZDE  ČLÁNEK O INVALIDNÍCH DŮCHODECH,SNAD SE VÁM ŠIKNE.

https://www.mesec.cz/clanky/cssz-u-prezkoumavani-invalidniho-duchodu-vas-lekar-videt-nemusi/?ic=kolotoc-header&icc=cssz-u-prezkoumavani-invalidniho-duchodu-vas-lekar-videt-nemusi

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: P.S.Pro Martina

(PRALINKA007007, 25. 7. 2011 10:21)

Ahojky♥děkuji,že jsi ke mně zase přišel:)),ano,je to strašný přístup k lidem,kteří se dostali do prekérní životní situace.Nemít nohu nad kolenem,je pro mne stejné neštěstí,jako jí nemít pod kolenem.Nevím,kdo tyto nesmysly vymýšlí.Je to jako o tom hladovém a sytééém,Kdo se v této situaci neocitne,nemůže ji dostatečně pochopit.Ale přece lidi nebudou čekat na to,až TAKÉ budou bez ruky,bez nohy,ochrnutí na půl těla,aby člověka chápali,že?Na všechno mají TABULKY,na zoufalství člověka žádná tabulka neexistuje.♥Všechno snížili,co se týče dávek.Asi by byli nejspokojenější,kdyby je nevypláceli vůbec.♥♫♥cinkho

Zdravím tak se ozývám zase po delší době

(Martin, 25. 7. 2011 9:53)

mám vyřízený důchod 3 stupně průkaz ztp, ale příspěvek na auto bez nároku :((( zato můžu jet autobusem ve které zvracím několikrát za sebou :)) zkusím odvolání vím že je to těžké dnes něco získat
Martin

narok na koupi auta.

(jana, 16. 6. 2011 16:08)

jsem po operaciprsu,nador zhoubný,po 2operaci kyčlí,pracovat a nosit nakup je pro mne zatěškavajíci,protoze mi nateka ruka,onkolog mi povidal,že ji musím šetřit,po operaci kyčlí mi trnou nohy,jak dchvilku stojím a to nenesu ani náhup.Do obchudu mám 1.kilometr.

Re: narok na koupi auta.

(PRALINKA007007, 16. 6. 2011 16:39)

Ahoj Jani,nárok na koupi auta bys mohla mít,pokud máš přiznaný invalidní důchod a průkazku ZTP/P.Ono je to nyní pořád těžší a složitější něco získat.Zajdi si na sociální odbor ve svém bydlišti a tam Ti jistě úřednice odpoví,jak to nyní je.Podmínky pro koupi auta,nároku a výše finančního příspěvku se také neustále mění,jako je tomu v příspěvku na benzín.Tato finanční dotace se snížila,ale nikde se o tom nemluví ani slovo.Přeji mnoho štěstí.

Ještě o příspěvek na bezmocnost se žádá u obvodního lékaře?

(Martin, 26. 4. 2011 10:20)

Já se totiž sám ani nepřevlíknu, nevysprchuju,nenajím,stará se otec a o víkendu žena,jinak pracuje, otec je v důchodu, levá ruka je zaťatá v pěstičku:(?A po CMP jsem se probudil ochrnutý na půl těla

Re: Ještě o příspěvek na bezmocnost se žádá u obvodního lékaře?

(PRALINKA007007, 26. 4. 2011 19:20)

Martine,co se týče záloh,ty by se měly vyplácet měsíčně-zkus si zavolat na sociálku,nebo posudkovou a urguj to.Člověk musí být jako policajt,nenechej se odbýt.Nemusíš se na sociálku dostavovat osobně.Stačí,že tam buď zavoláš,nebo to dojde vyřídit tatínek,či manželka.Někdo,kdo se o Tebe bude starat holt vezme na bedra toto vyřizování.Částečná bezmocnost se vyřizovala u obvodního doktora,ta žádost postoupí na sociálku,ti se pak dostaví k Tobě domů a vyplní žádost.Podle toho,co sám nedokážeš,se určí do jaké kategorie částečná bezmocnost bude zařazena.Tu Ti budou posílat každý měsíc.O rehabilitační sestru si také požádej,aby chodila k Tobě domů u obvodní doktorky,ta s Tebou bude cvičit.Je toho hodně,ale pokud člověk má rodinné zázemí,je to báječné.Přeji pevné nervy a nevzdávej to,je to běh na dlouhou trať.Chce to spoustu trpělivosti .Pořád se snaž sám cvičit,kartáčovat ruku:lehce,protože jsou tam nervová vlákna a ty se stimulují.Také by Ti mohla rodina vyřídit lázně.Doporučuji Janské lázně,nebo rehabilitační kliniku v Chotěboři,tam byl manžel vůbec v první řadě.Můžou Ti vyřídit i zvedák do vany,žádost u obvodní doktorky a neurolog žádost potvrzuje.Přečti si příspěvky,kde toto přesně popisuji.Lepší je to přes pojišťovnu,protože ta zvedák hradí plně,sociálka ne.Držím palce.cililink

Krásné povídání

(Martin, 25. 4. 2011 12:10)

Dobrý den, ta řeč tady je skvělá ,většinou se člověk nikde nic nedoví já jsem po mozkové příhodě spadl jsem do toho ani nevím jak je mi 37!!!! od listopadu 2010 mám požádáno o invalidní důchod mám přiznanou invaliditu 3 stupně ale peníze ještě pořád nemám:(((
chtěl bych poprosit kde si můžu požádat o příspěvek na vozidlo teoreticky by měl být schopen do 2 let provozuschopný zatím by mohla řídit manželka nebo otec CHODÍM O BERLI A levačka zatím moc nefunguje
děkuji MOC za radu
Martin

Re: Krásné povídání

(PRALINKA007007, 25. 4. 2011 13:03)

Ahojky,Martine,človíííčku zlatý.Na příspěvek na auto se obrať na sociální odbor ve Tvém bydlišti.Oni to pěkně "krouhli" s jejich šetřením:((,nestydy jedny! Také budeš mít nárok na příspěvek na benzín,který také snížili.Na té sociálce se ozvi,zda by Ti mohli poradit s vyplacením invalidního důchodu,alespoň zálohově.Tak se to dělalo.Většinou trvalo vyřízení kolem tří měsíců,Ty už to budeš mít půl roku,to je také "přístup k člověku", že by jeden brečel,a nebo to fackoval na potkání.kdyby to pomohlo:)))hihíí.Pročti si,na co všechno máš možnost dostat příspěvek.Nyní je pro mne "novinka",že na stavební úpravy se příspěvek snížil ze sta tisíc na 50tisíc,musí se předložit finance rodiny.Posudková pak rozhodne,zda přiznat příspěvek,kolik,či nepřiznat vůbec.Oni vyplácí 70% ceny přestavby,ale jen 50tisíc,jak píši.Rozhodně jim nic nedaruj,na všechno se zeptej,ať Ti sociální pracovnice poradí,co všechno bys měl možnost dostat.Ale o valné většině se člověk nedozví,to jen já vím,protože jsem měla bezva lidi okolo sebe.Přeji Ti,abys dobře pochodil a brzo se z nemoci co nejvíce dostal.Mockrát Ti děkuji za pochvalu-opravdu-to mně fakt mocinky těší,když se dozvídám,že moje stránky někomu pomůžou v jeho trápení.škyt:-))

Re: Re: Krásné povídání

(Martin, 26. 4. 2011 10:09)

Copak o to zálohu jsem dostal celých 5000 kč za tu dobu co jsem nemocem tedy od května 2010 jediné peníze
problém je že se na tu soc. nedostanu fyzicky to tam nezvládnu dojet od propuštění z nemocnice jsem byl 1 na kontrole a 1 x n kontrolním CT vždy sanitkou a zvracel asi 4x cestou, divné dřív mi špatně nikdy nebývalo a50000 na příspěvek na bydlení to je opravdu balík jenom když budu chtít přestavět střechu tak mně to bude stát přes 200 tisíc. jinak děkujiza info na auto se zeptám i na další věci jsem v tom nový i dyž marod už skoro rok.

Pomoc Pro Martina

(PRALINKA007007, 2. 4. 2010 10:38)

Ahoj Martine,v první řadě bys mohl mít nárok na průkazku ZTP,možná i ZTP/P,protože máš problémy s rovnováhou,potřeboval bys doprovod.Díky ní je 50% sleva na vlaky a busy,v Praze MHD je ZDARMA.Jednoznačně si zajdi na sociální odbor,tam Ti dají potřebné informace,na co vše máš nárok.Právě tam požádej o tuto průkazku.Pokud máš problém se zvedáním nohy,pak doporučuji u obvodní Dr.požádat o vypsání žádosti na PERONÁLNÍ PÁSKU,kterou si vyzvedneš ve zdravotnických potřebách.Jako majitel ZTP máš nárok na příspěvek na benzín,místo na auto atd.Přečti si pečlivě vše,o čem zde píši,napiš si to,a na sociálce se zeptej,co z toho by Ti náleželo.Jistě toho může být i více než píši,chce se opravdu ptát.Výtah do vany,který jsem manželovi pořídila je od zdravotní pojišťovny,která jej hradí PLNĚ.Snad jsem Ti trošku pomohla a nasměrovala.Přeji Ti,abys měl úspěch a hlavně sluníčko v duši.Život je moc krásný,i přes to všechno,co se nám všem stalo.cink

pomoc

(Martin , 2. 4. 2010 7:52)

Dobry den jmenuji se Martin je mi 38 let a mam plny invalidni duchod z duvodu toho ze jsem prodelal dve operace??Mnel sem nador na mozku.Operace ovlivnila mou pravou stranu,jsem pravak a tak mne to dost omezilo,spatne vidim na prave oko.,spatne chodim mam problem z balancem i mluveni se mi zmenilo???S tim co jse mi stalo sem se smiril ale chtel bych vedet na co mam narok a co by mi ulehcilo muj zivot ted??dekuji Martin

Odpověď pro Janu

(PRALINKA, 4. 2. 2009 16:07)

Jani,v první řadě se zeptejte na sociálce i na vaší zdravotní pojišťovně,jedině tam Vám dají fundovanou odpověď.Zvedací postel-jako taková existuje-jen je rozdíl v "dotaci"-sociálka třeba něco hradí,ale nemusí tolik,jako zdravotní pojišťovna-viz náš případ se zvedákem do vany,i na ten máte nárok.Rozhodně se ptejte na sociálním odboru:na co všechno máte nárok-není toho málo,opravdu.Přeji Vám hodně štěstí a zdraví.Dejte mi pak vědět jak jste uspěli.

Obdiv

(Jana, 27. 1. 2009 21:57)

Dobrý den,jen Vám chci vyjádřit obdiv jak jste vytrvalá s úřady. Mám dědu, který díky cukrovce přišel o nohy a abych pravdu řekla,postupem dvou let s dozvídáme s babi na co vše je nárok. Samozřejmě, že nemocnice Vám to nikdy hned neřekne. Teď by jsme potřebovali mobilní zvedák, aby ho babička mohla sama bez cizí pomoci zvednout z postele, nebo na WC. Hledala jsem na internetu půjčovny, ale našla jsem pouze jednu a ani nevím jestli ho tam budou mít. Mohu Vás poprosit o radu, kam se obráti? Předem děkuji Jana

citáty

(ahojinka, 26. 8. 2008 22:06)

Chybovat je lidské, ale pokud se guma opotřebuje dříve než tužka, není něco v pořádku J. Jenkins

Štěstí leží okolo nás. Je třeba ho jen zvednou. E. M. Remarque

Osamělost člověka není vždy v tom, že je sám. Stendhal

Láska začíná tím, že se člověk cítí být osamocený
a končí tím, že člověk po tom touží.

A. N. Tolstoj