Jdi na obsah Jdi na menu

          mailenlightened

Poděkování první.

 

Jako první poděkování se nabízí  manželova máti.Ta mně opravdu pomohla,co se týče daní.To jsou věci,které bych sama nikdy nedala dohromady!

V mých začátcích,když jsem prožívala velkou bolest a zlom našeho života, jsem zůstala naprosto opuštěná.Nechápala jsem, co se vůbec stalo.Nevěděla jsem,kam dřív skočit,co dřív vyřídit a na co se vůbec soustředit.V mnoha věcech jsem se vůbec neorientovala,jako je třeba právě soukromničení.

Poděkování druhé.

 

Budu to brát popořadě tak,jak jak jsme se setkávali s lidmi,kteří nám průběžně pomáhali.Toto poděkování patří první obvodní lékařce paní Kočové,která se nebála manžela vzít pod "křídlo".Ta mi právě doporučila rehabilitační sestru,která k nám docházela domů asi 6let.Také nás informovala o finančním příspěvku na částečnou bezmocnost.

 

Poděkování třetí.

 

Právě sem patří veliký dík rehabilitační sestře Monice,která manžela cvičila nejen s velkou trpělivostí a profesionalitou,ale dala mi i spoustu dobrých a důležitých rad,když jsem nevěděla na koho se obrátit.
Moniko,díky Vám!

Poděkování čtvrté.

 

Zde patří místo k poděkování následné obvodní doktorce,kterou jsem pro svého manžela našla vlastně úplnou náhodou.V době, kdy měl muž velké zdravotní potíže,jsem byla nucena zavolat pohotovost.Manžela nasměrovala do nemocnice-jiný doktor by se dál nestaral,ale paní Dr.Miškovská do předmětné nemocnice zavolala,aby se ujistila,zda tam bude pro manžela místo na lůžkovém oddělení.Nebylo-a tak obvolávala nemocnice, až měla jistotu, že mého muže přijmou!To byl pro mně tak silný zážitek a impuls, že jsem se zeptala, zda by mého muže vzala do péče.Veliké štěstí bylo, že má ordinaci opravdu pár kroků od nás. Když vyřizuji lístky na sanitku, či jdu pro recepty, nebo se jen poradit,vždy mi dokáže tak potěšit, nešetří chválou, že svou péči dělám dobře a tím mi dodává sílu žít.Stačí mi, když se na mně usměje a já jsem nabitá energií na další období.Jsem paní doktorce nesmírně vděčná, že má se mnou velkou trpělivost.

Poděkování páté .

Toto mé poděkování je adresováno manželově sestře Lence,která nás podporovala zpočátku tím, že jsem se jí mohla "vypovídat" po SMS. Kdo něco podobného prožil, jistě mi pochopí.Neměla jsem od nikoho žádnou podporu, a smět se "vypovídat" ze své bolesti formou SMS, byla pro mně neocenitelná pomoc.Věděla, co vše pro jejího brášku vyřizuji, všechny peripetie s doktory, vyřizování u doktorů-specialistů, že musím zařídit lístky na sanitku, nezapomenout nechat napsat doprovod/sebe/, sanitku objednat,vyřizovat lázně, rehabilitační kliniky atd.

 

Nikdo z manželovy rodiny to nevěděl, nezajímal se.

 

Přijela se podívat autem za svým bráškou z Ostravy i se svým přítelem Pepou. Lenka ovšem místo pochvaly, dostala vynadáno od své matky, jak si to mohla dovolit, jet k nám  jejím autem.

 

Po 8,5 letech se stal doslova ZÁZRAK. V životě bych nevěřila, že se nám to poštěstí. Zkusili jsme sami dojet z Prahy na hlavní nádraží- a vlakem dojet k manželově milované rodině! Lence, u které jsme pár dní bydleli ,děkuji z celého srdce. Manžel byl tak šťastný! Všichni se k sestře první den sešli, aby se potěšili se svým  strýčkem a bratrem Ivošem.V ten večer však se nepřišla potěšit se svým synem ta, která by měla být na přivítání jako první, a přitom bydlí jen o pět vchodů dál...

 

I manželově sestře Katce musím z celého srdce poděkovat, že se s námi potěšila a pozvala nás k  sobě domů.Byl to pro nás opravdu nezapomenutelný a silný zážitek.Zde již ta, na kterou manžel tolik čekal přišla, avšak k nám ke stolu si nepřisedla...

 

Po čtyřech letech 22.10.2012 jsme návštěvu opakovali,opět jsme dopadli stejně.Všichni přišli,jenom matka ne.

 

Čas všechno ale urovnal,našli jsme cestu k sobě a to je největší štěstí,které nás potkalo!

Poděkování šesté.
Nemohu zapomenout poděkovat svojí mamince, která pro mého muže koupila tlakoměr, kterým měřím a kontroluji manželův vysoký tlak. Jsem vděčná za každou pomoc, která je nám věnována.

 

Poděkování sedmé-prozatím záhadné.   
Toto poděkování patří zatím pro mně neznámému člobrdííčkovi,
kterého jsem "potkala" na debatě a neznám jeho přezdívku,
protože jsem si jí nezapamatovala.Hledala jsem sponzora na zakoupení běžícího pásu /tak se spráávně nazývá/, pro svého manžela.Obrátila jsem se na fond konta BARIÉRY, dala jsem jim odkaz na mé stránky, aby se přesvědčili,že nejsem žádný podvodník a vše jsem zařídila,jak mi radil.

 

Poslala jsem potřebné dokumenty a dnes už máme tento vzácný stroj doma!!!! Jsem nesmíírně šťastná, protože tak manžel svou chůzi zdokonalí a věříím, že se vše ještě vííce zlepší.Nohu tahal  po zemi, a takto se jí naučí ovláádat.Při zapnutí "cvikostroje" ho nutí pohyb pásu zvedat nohu.A to je žůůžo!Samozřejmě vše se děje pod mým dohledem.A navíc je na páse bezpečnostní pojistka,takový magnet s kolíčkem,který si připevní na tričko,a kdyby nestačil, sám se stroj vypne!!

 

Předcházelo tomu "předcvičení", které jsem pro manžela vymyslela.Máme kolečkovou židli, na tu si manžel dal nohu, já mu ji přidržovala, aby nešla stranou-a jezdila jsem se židlíí dopředu, dozadu, aby se tento pohyb částečně noha naučila.Problém byl i nohu zvednout na židli.Ale to se manžel už naučil, protože máme štěstí, že jsme kdysi pro děti koupili ripstole, které zabudoval do zdi.Dnes slouží pro manžela. U nich se drží, aby nespadl a já si tak mohu s manželem "zacvičit"Nesmíírně si toho vážíme, je vidět, že když se chce, všechno jde! Dobrá vůle pomoci, je totiž "v lidech". Měla jsem vzáácné štěstí potkat ty spráávné lidi.

Poděkování osmé

Touto formou bych chtěla poděkovat dcerce Renatce,že mi byla oporou v době, kdy manžel potřeboval pod narkozou vytrhnout asi 8  zubních kořenů.Vím velmi dobře co to je, když člověku někdo pomůže.Za to,že s tátou jela a osobně s ním přetrpěla tento ambulantní operační zákrok,jí děkuji.
 

Jáááá si osobně myslím,že se málo děkuje a více se stěžuje.Nevím čím to je,že by lidi raději slyšeli katastrofickéééé zprávy.

Je třeba si váážit každého kladného vyřízení,každééého úsměvu a rozžužláání příběhu.)))♥♫♥škyt

                                         ********

 

  http://cz.youtube.com/watch?v=rQJFqwP4xGM&feature=related   Přehrajte si:ZATÍM CO TY SPÍŠ

***************************************************************************************************

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Tatínek ve stáří

(Renatka, 5. 7. 2015 2:44)

No to teda koukám,že takový zákon vůbec existuje to je tedy hodně smutné.Ale já nejsem "pod zákonem" tak já se svobodně mohu starat :-) .Tatínka nikde nenechám padnout - my se podepřeme a půjdeme dál :-)

Re: Tatínek ve stáří

(PRALINKA007007, 5. 7. 2015 11:42)

Je to moje poslední přání,postarat se o moje slunííčko☼.Za svou lásku,kterou mým dětem dal si zaslouží,aby ji zase dostal zpět.Je to moje největší štěstí na světě.Kdo panu ředitelovi jen vláásek by chtěl zkřivit,toho budu chodit strašit celou noc....to byste nevydržely,děti moje.....hihihi♪♪♪cililink

dnešní návštěva

(Lenka, 14. 12. 2012 20:22)

Renatko, chtěla bych vám oběma moc poděkovat za dnešní pohoštění a příjemně strávený čas u vás.. Návštěva u vás neměla chybu, ostatně, jak jinak že? Až mě bolí bachor z toho chechtání u vás... Dík a moc se těším na příště!!!

Re: dnešní návštěva

(PRALINKA007007, 14. 12. 2012 21:30)

Ahojky,Leni,jsi vzááácný člověk,který bych zasadila do diamantu a protože ho nemáám,místo něj je přichystanýý pro takové lidi náš smíích,pohostinnost a dobrá náálada.Dávám Ti řáád zlaté notičky taky,protože ses přesvědčila,že jsem prdlá nejen písemně,ale i v reáálu!Hihi,jak jsi řekla,je to vražedná kombinace!♪♪♪ššmudliprc♪♪♪

přijmete muj velky obdiv

(anynka, 13. 1. 2009 2:58)

jste velmi statecna zena, preji vam i manzelovi hodne stesti, zdravi a dobre nalady. Staram se o stejne postizenou maminku a tak vim o cem to je. Zdravi vas anynka z jiznich cech.