Jdi na obsah Jdi na menu

 

                                                      

V některých příspěvcích jste mi,milí přátelé, motivovali k rozhodnutí,abych vydala ze svých stránek knihu,že by to bylo zajímavé čtení se spoustou rad,která zde ještě nebyla vydána.Mně osobně by něco takového ani ve snu nenapadlo.

Proto jsem se rozhodla,že na své knize budu pracovat, což se také stalo.Knihu již mám skoro hotovou, ale není vůle člověku pomoci.Nejsem žádná celebrita a tak holt zůůůstane jen u mne v PC.

I tak jsem za tuto myšlenku moc vděčná.

Přišla jsem o veškeré soubory,jako jsou básničky,písničky na můj "koncert"...měla jsem  na 800 textííkůůů... růůzná motta, či soubor pro DRZÉ posluchače, ale netěšte se ♫♪♥ vy, kteří si teď mnete ruce,že si na váás nedošlááápnu!! Došláápnu a ještě přitvrdíím, zase si něco vyšťourám a napíši.Dost věcí jsem si napsala sem na stránky, jako jsou třeba básničky,které jsem složila, a tak to vlastně není tak hrozné, když to vezmu KOLEM A KOLEM.obrázky na profil lide
Komické animace Obrázky a Animace pro Lidé.cz

Obrátila jsem se na mnoho adres, zda by mi  knihu vydali na jejich  vlastní náklady, ale bohužel se mi nikdo neozval. 

Mimo jiné, jsem se obrátila na různá vydavatelství i na PROSAZ. To je organizace pro tělesně postižené.
Zde je odpověď  paní vedoucí.
"Nápad vydat knihu o všech problémech zdravotně postiženého bych vítala, máte pravdu, že toho moc nevychází, vím snad
jen o 2 knížkách, za celý svůj život. Sama jsem od narození těžce tělesně postižená, tak bych tuto myšlenku ráda podpořila, bohužel jsme nezisková organizace a nemáme volné prostředky, tak vám bohužel spolupráci na vydání knížky musím odmítnout. Přeji hodně sil."
I.P.

Odvážila jsem se také oslovit naší PRVNÍ DÁMU, paní Livii Klausovou.

"Dovoluji si Vás oslovit s mou zvláštní prosbou.
Tuto mou prosbu jsem adresovala pro pana prezidenta,ale na něj jsem nenašla meil,a tak jsem si dovolila napsat panu Weiglovi,zda by byl tak laskav a mé přání panu prezidentovi předal.
Ale je mi jasné,že pan prezident má spoustu jiných starostí,
a proto tuto prosbu bych chtěla adresovat i paní prezidentové, která je velmi moudrá žena.

Již desátý rok se starám o svého manžela, který ve svých 43letech prošel krutou nemocí zvanou mozková příhoda. Je na půl těla ochrnutý, a tak se nám otočil život vzhůru nohama ze dne na den.

Před rokem jsem si založila internetové stránky.Přála jsem si být někomu užitečná se svými radami.Věřte,že mám za 10let praxe co nabídnout.
Moji čtenáři ve svých reakcích vyslovili přání, abych napsala ze svých stránek knihu, mně by to ani ve snu nenapadlo.

Obrátila jsem se na více adres, dokonce i na PROSAZ, pro tělesně postižené.Ozvala se mi pani vedoucí P., která mi sdělila, že bohužel jsou nezisková organizace a tak mi finančně nemůže pomoci.Ale moje myšlenka vydat knihu s touto tématikou se jí velmi zalíbila,protože si myslí, že na trhu tento druh knihy je jen minimálně.

Tento nápad jsem začala realizovat, ačkoliv nejsem žádná spisovatelka.I tak jsem se do věci pustila.Mám vypracováno na cca 50 stránek formátu A4. Počítám, že kniha by měla být menší velikosti a tak sto stran by to mohlo být.

Chtěla bych požádat paní Klausovou, zda by byla tak laskavá , mé stránky si pročetla a protože zná jistě kontakty na vydavatele, mohla by mi pomoci mou knihu vydat, pokud by nabyla dojmu, že se jí mé vyprávění líbí.
Vím, že toto je odvážná věc ode mne, ale nemám jinou možnost.
Velice Vám děkuji za přečtení i předání mého dopisu paní Klausové.S úctou"…….XYZ


Zde je odpověď paní Klausové:"Vážená paní XYZ,

Vaši žádost o pomoc jsem dostala prostřednictvím svého sekretariátu.Děkuji Vám za důvěru, se kterou se na mne obracíte se žádostí o pomoc při vydání Vaší knihy, která vznikla na základě Vašich informací uveřejňovaných na Vámi
založených internetových stránkách. Je skvělé, když se nám v životě podaří uskutečnit práci, která pomáhá nejen nám, ale i těm, kteří jsou v podobné nebo dokonce stejné situaci.
Ráda bych Vám sdělila, že spolu se svým manželem, prezidentem České republiky jsme v roce 2003 založili Nadační fond manželů Livie a Václava Klausových, který je zaměřen na pomoc dětem, dospívající mládeži a dospělým se zdravotním nebo sociálním handicapem, ale převáženě na úseku vzdělávání. Je mi líto, ale pokud se týká vydávání knih, třebaže jsou zaměřeny na pomoc zdravotně postiženým,nemůžeme Vám pomoci. I když je Vaše žádost naléhavá a já chápu a oceňuji Vaši motivaci, pomoci Vám nemohu.
Věřím, že přijmete moje stanovisko s pochopením.

S přáním všeho dobrého

Livia Klausová"

Zde předkládám svolení s otištěním.

"Paní Livia Klausová nemá námitek proti tomu, abyste znění jejího dopisu uveřejnila na svých webových stránkách.
S pozdravem  Libuše Schmidová
tajemnice manželky prezidenta republiky"

                                          *****************

Někteří čtenáři mi navrhli,abych založila konto na vydání knihy.Ale ono to není tak jednoduché.Vlastně je to pro mne nemožnéé.

Protože se chci zachovat korektně,obrátila jsem se na právní pomoc a poradu.Nyní vás seznámím s  odpovědí a tímto se mnozí i poučíme.

Odpověď právničky zní:

"Pokud byste chtěla uspořádat veřejnou sbírku a neměla byste na ni povolení, dopustila byste se trestného činu podvodu,byť máte ty nejlepší úmysly. Veřejné sbírky povoluje úřad - odbor financí, ale jako fyzická osoba povolení získat nemůžete. Musela byste založit nějakou organizaci, popř. občanské sdružení a požádat o povolení veřejné sbírky. Ale ani tak Vám toto nemusejí vydat.

A to byť máte ty nejlepší úmysly - nemáte šanci jako nově vzniklá organizace dokázat.Tudy cesta nevede.Zkuste si na netu najít vydavatelství a své dílo jim zaslat s prosbou,zda-li by to nesponzorovali z vlastní režie.

Pokud usoudí, že je knížka dobrá a vydělá, mohou Vám nabídnout zajímavou smlouvu."

Takže suma sumáárum...čtenáři mi vnukli nápad,ale realizace je pro mne nemožná.Snažím se věc řešit svými vlastními silami, ale po těchto zkušenostech mi dochází nápady.

Pokud máte mezi známými někoho, kdo dělá ve vydavatelství, napište mi, prosím na meil.Děkuji♥♫♥

                                           PRALINKA007007@seznam.cz*

                                         *******

Jsem ráda,že jsem se dostala  až na hrad, byť jen virtuááálně.Kdo se může něčím podobným pochlubit,že?

Ale musím se přiznat,že jsem čekala od paní Klausové více pochopení...

Je mi smutno z toho, že má nadaci právě pro postižené lidi 

a proto si myslím, že kdyby jen trochu více chtěla, že vydání mé knihy mohla pomoci.A co vííce.Asi po 10.dnech přišel pan Klaus na trh se svou další knihou a paní Klausová asi 14 dní po něm ...zase se svou.

Co na to říct?Všechno je prostě jen v lidech a jejich vůli pomoci druhým.Jinak ....no coment...

                                                                     ********

Poslední zprávy ohledně vydání knihy jsou takové, že není nikdo,kdo by můj sen zafinancoval.A proto zůstává jen ve stavu snu.I tak ničeho nelituji,protože jednou tu po mně "zvostanou" alespoň tyto stránky,které potřebné lidi nasměrují kam je třeba

se obrátit a ostatní snad trošku pobaví, potěší, či jen přimějí k zamyšlení nad životem.

Někdy řešíme úplně blbiny, prkotiny a nesmysly.Otravujeme tak jeden druhému život.Místo toho, abychom si vážili toho co máme a usmívali se jeden na druhého.Vím,že někdy je to těžké.Ale každý den se jistě najde alespoň jeden důvod proč se na sebe uculit.

                                                                       *

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

kniha

(Petr, 13. 3. 2013 8:35)

Předně musím vyjádřit svůj obdiv k Vašemu optimismu. Ocitnul jsem se ve stejné situaci jako Vy. Před třemi měsíci manželku postihlo krvácení do mozku a zůstává na polovinu těla ochrnutá. To ale není důvod proč píši. Napadlo mě, zda by kniha nešla vydat elektronicky. Zde je odkaz: http://beletris.cz/jake.php
Mnoho štěstí

Re: kniha

(PRALINKA007007, 13. 3. 2013 10:38)

Dobrý den,Petře.Děkuji za příspěvek a držím Vám palce,aby se maminka z toho co nejlépe dostala.Záleží na tom,jak silná ta potvora se zakousla do člověka.Ohledně knihy.Jistě je to také jedna z možností,ale když mám své stránky,pak si myslím,že by to nemělo smysl.Měla jsem plán vydat takovou malou knížečku do kapsy,víte?Jako bývaly dříve,aby si jí mohli přečíst všichni i ti,co nemají internet.Když jeden slyší,kolik se tu denně vytuneluje a odkloní miliard,člověku je smutno,že nějakých stotisíc korun se nenajde.Ještě to promyslím a s přáteli prodebatuji,díky za nápad.Člověk se musí umět radovat opravdu z každé maličkosti,jinak by byl vystaven nesmírnému stressu a depresím a to já nemůůůžu potřebovat...hihih♪♪♪šškyt

♥

(slavie154 Alena, 1. 12. 2009 14:11)

pralinečko jdi do toho, holka jedna thle už si měla dávno udělat:-))))))))))))))) pa pa a už se těšim až se uvidíme na disku:-)

Odpověď pro paní Martu

(PRALINKA007007 , 14. 9. 2009 21:56)

Milá paní Marto,děkuji Vám za krásná slova,která mne opravdu velmi těší a hřejí u srdce.Taková poklona,jakou Vy mi dáváte,by mne mohla napadnout jen v krásném snu.Snažila jsem se oslovit časopisy,jak zde píšete v radě,ale tam se mi nikdo neozval.Asi toho je moc.A pojišťovna,že by něco vytiskla nepřipadá v úvahu,vždyť já lidem radím,na co mají nárok a jim to "ujídá chlebíček".I tak jste mi vlila novou sílu do žil a nedááám pokoj,dokud budu mít sílu bojovat.Myslím ale,že na net bohatí podnikatelé,nebo lidé,kteří by mohli finančně pomoci,nechodí.I tak jsou mé stránky mým splněným snem.Nebýt internetu,kterému jsem se zuby-nehty brááánila,tak o nás neví nikdo.Takto si mohou přečíst o naší životní bolesti a bitvě,kterou vedeme s osudem třeba i v TRAMTÁÁÁRII!:))Ještě jednou velmi děkuji za váš krásný příspěvek.S úctou PRALINKA007007

Vím že to nevzdáš

(Vlastik, 13. 9. 2009 11:07)

Krásný den má drahá kamarádko, známe se už docela dlouho a vím, jak obrovské máš srdce, které vší silou bije pro tvého manžela a věřím, že se nevzdáš dokud knihu nedostaneš ke čtenářům.Moc držím palečky a je mi ctí, že mohu patřit mezi tvé přátele.

Nepochopitelný nezájem o knihu

(Zlatičko, 13. 9. 2009 10:21)

Ahoj teto,je nepochopitelné že nikdo koho si oslovila nejeví zájem o tak potřebnou knihu jakou se snažiš napsat nemá nikdo v dnešni době zájem.Vždyť je tolik lidi kterým by tvé zkušenosti pomohli.Hlavne že politik když napíše knihu tak je to hned hit a přitom je to kravina,že kdyby pes uměl číst tak ho to snad ani nebude bavit:)Budu držet všechny palce a snažit se ti ze všech sil pomoci s těmi časopisy.

Nesplněný sen

(marta, 12. 9. 2009 23:14)

Velice mě zarazilo odmítnutí žádosti o pomoc. Tak to bohužel dnes kráčí.Měla bych ještě jeden nápad, jak se dostat do tisku. Zkusila bych obejít nebo obepsat redakce různých časopisů, speciálně pro ženy, i VZP, která vydává občas informační časopis, třeba by byl zájem . Objevují se tam příběhy nemocných lidí. Většinou je to zaměřené na reklamu , jak já tomu říkám, nepotřebných preparátu.Ve formě povídek na pokračování by to bylo velice zajimavé čtení. O nevěrách a podobných věcech je toho v bulváru plno. Proč nepsat o reálu, jak to skutečně v životě chodí.Váš styl psaní mi připomíná moji zamilovanou spisovatelku Bettynku MacDonaldovou. Její knížky - Vejce a já, Co život dal a vzal - čtu do nekonečna a znám je snad i pozpátku. Nevzdávejte se .Zkoušejte to pořád a pořád. Moc Vám držím palce,aby se Vám to povedlo a já při čtení si mohla říct. Tu paní znám, má obrovské srdce.

Můj názor.

(votruba43, 3. 9. 2009 0:22)

.Přečetl jsem si odpověď paní
Klausové.V každém případě by vydání knihy,kterou by jsi napsala,mělo tisíckrát
větší význam a tisíckrát větší cenu,než bláboly Klause.Jeho naprosto scestné
knihy,jako je Modrá nikoli zelená planeta a podobné pitomosti,jako rok
jedna,atd...Jsou dobré na podepření nábytku,když upadne noha.