Jdi na obsah Jdi na menu

                    

                                                                          

                                                                                                        

Můj manžel se jmenuje ♥Ivo♥, jak sem se již zmínila někde vedle, narodil se v Ostravě.

Jako malého jej vychovávala  i manželova babička a děda, které velmi miloval a často na ně vzpomíná, jak dědovi chodil pro pívečko a ulizoval pěnu.smiley

Asi ve 14 letech poznal jak chutná pobyt v dětském domově,do kterého manžela poslala vlastní matka,protože prý byl "nezvladatelný"! crying

Já,podle sdělených informací s tímto problémem, se mohu vyjádřit v tom smyslu,že by mu "stačilo" věnovat tolik lásky,kterou dávala svým dcerám.

Jsem přesvědčena,že by stačilo dát i polovinu lásky,kterou dávala matka dcerám, svému synovi,aby tuto zkušenost a vlastně začátek špatně nastartovaného života nemusel prožívat.Člověku jde až mráz po těle,jaký dělala diametrální rozdíly mezi dětmi. crying

I přesto manžel má svojí mámu moc rád, pro kterou by dýchal, ale jeho láska není opětována.sad

Byl na vojně v "Budějicích", na což také často vzpomíná-na MASNÉ KRÁMY.Miloval lidi, které bavil svými vtípky a ironickými poznámkami.Pro druhé by cedil krev, kamarádi ho měli rádi.Nedokázal říct: "ne", což se mu stalo osudným.Nikdy ale nezahořkl, i když si "své" opravdu užil.Neustále vymýšlel srandičky a vtípky,které sypal z rukávu.Odjel do Prahy na jeho milovaný Baníček a už tu zůstal.  

Pracoval u "Monťáků" jako malíř-lakýrník-tapetář a ve svém oboru byl opravdový MISTR.

Ač nebyl vyučen,protože takový obor neexistoval,uměl se otáčet.Fortel odkoukal od kolegů, a vše se tak sám naučil.Vyprávěl mi,jak se hlásil o místo u Monťáků.Mistr se ptal,zda tuto práci ovládá.Ale kdyby řekl pravdu,vypoklonkoval by ho a to si nemohl dovolit.Proto odpověděl,že UMÍ tuto práci. Byl přijat a v přestávkách,kdy kluci chodili na sváču se manžel sám učil chodit na štaflích.Během dnů odkoukal,jak se stříhají,či měří tapety, jak se maluje štětkou atd.  

Celé naše sídliště "stavěl"-lépe řečeno maloval a tapetoval.Byl nesmírně učenlivý.Obdivovala jsem jeho  trpělivost.V roce 1986 jsme se seznámili u mé sestry Drahomíry.Byla to opravdu veliká náhoda.

Nikdy před ♪ani potom♪jsem nešla blahopřát svému švagrovi.Ten den, nevím proč, jsem se s jednou dcerou rozjela.Druhá byla u táty.

Představte si,že pracoval v mém bydlišti, kde jsem s dětmi bydlela od roku 1985. V té době jsem to ještě netušila!!

Požádala jsem Ivoše, zda by dceru odvedl do školky a já tak mohla jet rovnou do práce.Byl moc hodný, dceru odvedl.♪Ta mu řekla:" když jsi mi sem přivedl, přijdeš si taky pro mně?"

V roce 1989 /8.9./ jsme se vzali,vychovali spolu naše cáácorky a jsme spolu dodnes.Chtěla bych využít tuto zázračnou možnost,abych svému muži Ivošovi poděkovala za to,že se nebál s námi jít společným životem.Samozřejmě,že to manželovi říkám často.To vysvětluji pro ty, kteří by snad mysleli, že se to sem nehodí a že poděkovat mám mezi čtyřma očima.Když dovolíte, já si to nemyslím.

Tímto zároveň odpovídám na dotazy čtenářů.

Od roku 1992 začal manžel podnikat v oboru, ve kterém byl opravdovým odborníkem♪lakování♪malování a tapetování.

Zákaznící jej měli moc rádi, protože uměl slušně jednat,byl spolehlivý a poctivý ve své práci.

Hihi...jednou jsem s manželem jela na jeho akci a než jsme tam dojeli,byla jsem utahaná,jako kotě!Když jsem si uvědomila,že tahá v ruce těžké sudy s barvama až třeba do 5.patra,bez výtahu..šly na mně mrákoty!Bych nebyla schopná ani zvednout štětku...hihihi♥ cheeky

 


Antonín Gondolán:Čekej a neplakej...♥♫♪♥...kdybych se postavila na hlavu a odstrkovala ušiskama,nedaří se mi sem dát link,tak prosím zkopírujte odkaz na tuto písničku a zadejte nahoře...nepude to a nepudehudry,hudrycink♥♫♪♥

 

Hihi,stačilo udělat hudry,hudry a úúúž to de!

                                                                                                                                                                 

23.1.2000 nás navštívila BESTIE ! To už ale nežil můj otec.

Mého muže si opravdu zamiloval, přestože i na něj Ivoš vymyslel svůj ironický vtípek.

Jednou u nás byli rodiče na návštěvě a při odchodu se ptal táta:"máte lžíci na boty?".Ivoš mu odpověděl:"NE,MY BOTY NEJÍME !! Maminka nám pak vyprávěla, jak celou cestu domů nadával, co si to k němu dovolil za drzost! Pak ale nedal na Ivoše dopustit, když ho poznal blíže.

Zastavila nás  tedy nemoc.

Nedovolila nám,abychom se spolu těšili v pracovní činnosti až do důchodu.Přišla příliš brzo.Ale nás prostě  nerozdělí nic: jen Smrt...

Jako perličku vám zde povyprávím,jak můj manžel začínal podnikat.

Na svém úplném začátku neměl ani auto, ani známého kamaráda, který by mu pomohl.Byl opravdu sám, takže když měl práci u záákazníka, musel si nějak poradit, jak přivězt materiál na místo.Jednou takhle v sobotu rááno v 8hodin, když otevřela drogerie, si vzal obyčejné  "kolečko"-a mazal si to přes "STAROMÁK" do DLOUHÉ ULICE pro materiál.

A protože kolečko bylo trochu poláámané, pěkně mu vrzalo do kroku! Všude bylo ticho a klid, jen pan Ivoš si to vrzal pro "matriál"! Vzpomínáme na tyto dny s úsměvem.

 

 Vždycky, když jsem slyšela, že je někdo "podnikatel", říkala jsem si, jak je ve "vatě", jak si "žije".Myslím, že nejsem sama.Manžel byl teprve v začátku ve svém podnikání.Byl to naprostý naivka, který si nebyl schopen říci ani o zálohu na materilál, protože to považoval za naprosto nekorektní jednání.Nebyl toho schopen, na což následně několikrát doplatil.

Musela jsem mu sama říci, že to takhle dál nebude moct dělat.Říci si o zálohu  alespoň na materiál, byl nadlidský úkol, který se naučil se skřípěním zubů.Začlo by se bývalo dařit až v době, kdy přišla nešťastná udáálost...

                                                                *

Další úsměvná epizodka byla,když jsem jednou jela do Prahy a dostala jsem se ke Karlovu mostu, kde jsem si v drogerii chtěla koupit oční linky.Přišla jsem dovnitř a jak tam tak koukám, žena malíře se nezapřelawink, nelíbila se mi jejich prodejna.Zavolala jsem si vedoucího, řekla jsem mu, že by jejich prodejna potřebovala kráásně vymalovat.Můj muž,že začíná jako soukromník a prodejnu by mu vymaloval.

Dala jsem panu vedoucímu vizitku a opravdu! První práci, kterou manžel dělal, byla tato prodejna! Sice jsem oční linky nekoupila, ale hřálo mi vědomí, že jsem svému muži zařídila práci!

Manželovu první práci na živnostenský list!yes♪♪♪

                                                                       *

https://www.youtube.com/watch?v=An7cf0xgx-8&gl=CZ&hl=cs

Poslechněte si:Michal *Tučný:Tam u nebeských bran*

                                                          *

Pokud někdo najdete v mých textech "hrubici",tak si z toho nic nedělejte,pááč nikdo není dokonalýý!hih♪♪♪cheekywink


                                      ♪♪♪ mail                                                            
                                                                   *

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

pro Conny37

(houda2, 3. 4. 2009 12:31)

po mým opíjení je ti prd kulový s péřovou chocholkou,za druhý,Lentilku jsem nesoudil,pouze jsem jí poslal tam,kde její názor lépe vynikne,mám stejné právo na vyjádření,jako ona...takže si to srovnej v hlavě...až budu někoho soudit,buď si jistá,že přesně napíšu za co ho soudím a také budu o problému něco vědět...čus

pro Conny 37

(Dáša, 2. 4. 2009 22:50)

Prosím Tě, nech už toho napadání,domnívám se, že Pralinku znám lépe než Ty a nelíbí-li se Ti tyto stránky,tak jdi komunikovat někam jinam a tady už opravdu nepiš žádné Tvoje názory, neni nikdo na Tvoje úvahy zvědavý.To si léčíš komplexy na nesprávném místě!!!

pro houda2

(Conny37, 2. 4. 2009 19:42)

Až po Tobě Houda2. A míň se po nocích opíjej, ať vůbec víš, co píšeš. A nechápu, jak můžeš soudit koho neznáš.

pro houda 2

(Dáša, 1. 4. 2009 13:24)

Máš velikánskou pravdu, jsem s Tebou dávám 10.000 bodů a ať jdou opruzovat jinam, zde nemají co hledat.

pro Conny37

(houda2, 31. 3. 2009 4:06)

jdi do řiti a vem Lentilku sebou...aspoň se tam po tmě nebudete bát...dík,čau

Pro kolosku

(Conny37, 24. 2. 2009 16:19)

Nevěř všemu, co čteš.A nesuď toho, koho neznáš. A trochu zamyšlení,než něco napíšeš.. jestli to umíš.

Pro lentilku

(koloska, 16. 2. 2009 3:37)

Přízemního človíčka nenaučíš číst...natož vnímat....trošku zamyšlení, než něco napíšeš...jestli to umíš!!!!!!

jen tak

(jarin, 30. 1. 2009 0:16)

pralinko, mockrát jsem vás četl na dikusích a jen se tak usmíval pod fousy, ale když jsem zjistil, že máte stránky, hned jsem se na ně vypravil - žasnu -jste upřímná, normální ženská, která píše dobře česky a sloh je taky výborný - lidi, co se do vás trefují jsou ubožáci, přeji vám jen to nejlepší

.......

(sosacek, 30. 11. 2008 11:43)

Velice hezky napsáno,jsem chlap a "málem" jsem uronil slzu../bez ironie/ :)

VZKAZ pro LENTILKU

(PRALINKA007007, 9. 11. 2008 14:00)

Život je náádhernáá kniha,ale nemá cenu pro toho,kdo neumí číst...

Pro trapnou Lentilku.

(Verena, 9. 11. 2008 12:46)

Jdu už někam do zadní části těla, jestli víš kde ji máš.

Trapná jsi jedině tady Ty.

Se Ti to nelíbí, tak nečti a neoduzuj laskavě, nevíš, co čeká Tebe v životě.

Ty nejsi trapná, jsi tak ubohá, že si nevidíš na špičku nosu.

Založ si svůj blog a tam se ventiluj.

můj názor

(Lentilka, 7. 11. 2008 19:36)

trapné